Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Romla
Vzácně byla hlášena klinicky významná methemoglobinemie. Prilokain může ve vysokých dávkách zvyšovat hladiny methemoglobinu, zvláště u vnímavých jedinců (viz bod 4.4), při příliš častém dávkování u novorozenců a kojenců ve věku do 12 měsíců (viz bod 4.2) a ve spojitosti s jinými látkami indukujícími tvorbu methemoglobinu (např. sulfonamidy, nitrofurantoin, fenytoin a fenobarbital). V případě zvýšené frakce methemoglobinu mohou pulzní oxymetry nadhodnocovat aktuální saturaci kyslíkem, což je třeba vzít v úvahu; proto může být v případech podezření na methemoglobinemii vhodnější monitorovat saturaci kyslíkem CO-oxymetrií.
Klinicky významnou methemoglobinemii je nutné léčit podáním pomalé intravenózní injekce methylenové modři (viz též bod 4.4).
Pokud by se manifestovaly jiné příznaky systémové toxicity, lze očekávat podobné příznaky jako po podání lokálních anestetik jinými cestami podání. Toxicita lokálních anestetik se projevuje příznaky excitace centrální nervové soustavy (CNS) a v závažných případech naopak útlumem CNS a útlumem kardiovaskulárního systému. Závažné neurologické příznaky (křeče a útlum CNS) musí být léčeny symptomaticky podporou dýchání a podáním antikonvulziv, oběhové příznaky se léčí podle běžných doporučení pro resuscitaci.
Vzhledem k tomu, že rychlost absorpce přes neporušenou kůži je pomalá, pacienti vykazující známky toxicity mají být po urgentní léčbě sledováni po dobu několika hodin.