Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Luveris
Souhrn bezpečnostního profilu
Přípravek Luveris se používá ke stimulaci tvorby folikulů spolu s folitropinem alfa. Proto je obtížné přiřadit nežádoucí účinky jedné z používaných látek.
V klinických studiích byly zaznamenány mírné a středně vážné reakce v místě vpichu injekce vpichu injekce nebyly zaznamenány.
U méně než 6 % pacientek léčených přípravkem Luveris byl pozorován syndrom OHSS. Žádný závažný případ syndromu ovariální hyperstimulace nebyl zaznamenán Vzácně vedla léčba lidským menopauzálním gonadotropinem k adnexální torzi zvětšení vaječníkůže by se mohly vyskytnout i při léčbě přípravkem Luveris.
Může se vyskytnout i mimoděložní těhotenství, zvláště u žen s anamnézou onemocnění vejcovodů.
Seznam nežádoucích účinků
Terminologie pro určení četnosti výskytu se držela následující definované konvence: velmi časté velmi vzácné Po podání přípravku Luveris se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky.
Poruchy imunitního systému Velmi vzácné: mírné až vážné hypersenzitivní reakce včetně anafylaktických reakcí a šoku.
Poruchy nervového systému Časté: bolest hlavy.
Cévní poruchy Velmi vzácné: tromboembolismus, obvykle ve spojení se závažným ovariálním hyperstimulačním syndromem Gastrointestinální poruchy Časté: bolesti břicha, nevolnost, nauzea, zvracení, průjem.
Poruchy reprodukčního systému a prsu Časté: mírný nebo středně závažný syndrom ovariální hyperstimulace symptomů Celkové poruchy a reakce v místě aplikace Časté: reakce v místě vpichu v místě vpichu Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.