Těhotenství Dostupné je omezené množství dat týkajících se použití loperamidu u těhotných žen. V jedné ze dvou epidemiologických studií byla naznačena souvislost možného mírného zvýšení rizika hypospadie s používáním loperamidu v časném stádiu těhotenství. Nicméně, zvýšené riziko závažných malformací nemohlo být identifikováno. Studie na zvířatech neprokázaly přímé nebo nepřímé škodlivé účinky vzhledem k reprodukční toxicitě (viz bod 5.3). Ačkoliv studie na zvířatech neprokázaly žádné teratogenní nebo embryotoxické účinky loperamid-hydrochloridu, bezpečnost v těhotenství u člověka nebyla dosud stanovena.
Pokud možno, používání loperamidu v prvním trimestru se má vyhnout, nicméně loperamid může být užíván v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství.
Kojení Malá množství loperamidu se mohou objevit v lidském mateřském mléce. Proto se užívání tohoto léku v období kojení nedoporučuje. Těhotným a kojícím ženám je zapotřebí doporučit konzultaci s lékařem týkající se vhodné léčby.
Fertilita Nejsou k dispozici žádné údaje o účincích loperamid-hydrochloridu na fertilitu u člověka. Výsledky studií na zvířatech nenaznačují žádný účinek loperamid-hydrochloridu v terapeutických dávkách na fertilitu.