Drug details are not available in the selected language, the original text is displayed
Tigecycline olikla
Dávkování
Dospělí Doporučená iniciální dávka je 100 mg následovaná dávkou 50 mg podávanou každých 12 hodin po dobu 5 až 14 dnů.
Doba trvání léčby se má řídit závažností infekce, lokalizací infekce a klinickou odpovědí pacienta.
Děti a dospívající (ve věku od 8 do 17 let) Tigecyklin se smí používat k léčbě pacientů ve věku 8 let a starších pouze po poradě s lékařem, který má odpovídající zkušenosti s léčbou infekčních onemocnění.
Děti ve věku 8–12 let: 1,2 mg/kg tigecyklinu každých 12 hodin intravenózně až do maximální dávky 50 mg podávané každých 12 hodin po dobu 5 až 14 dnů.
Dospívající ve věku 12–18 let: 50 mg tigecyklinu podávané každých 12 hodin po dobu 5 až 14 dnů.
Starší pacienti U starších pacientů není nutná úprava dávkování (viz bod 5.2).
Porucha funkce jater U pacientů s lehkou až středně těžkou poruchou funkce jater (stadium Child-Pugh A a stadium Child- Pugh B) není nutná úprava dávkování.
U pacientů (včetně pediatrických) s těžkou poruchou funkce jater (stadium Child-Pugh C) je třeba dávku tigecyklinu snížit o 50 %. Dávku u dospělých je třeba snížit na 25 mg podávaných každých 12 hodin po iniciální dávce 100 mg. Pacienty s těžkou poruchou funkce jater (stadium Child-Pugh C) je třeba léčit obezřetně a sledovat jejich odpověď na léčbu (viz body 4.4 a 5.2).
Porucha funkce ledvin U pacientů s poruchou funkce ledvin nebo u pacientů, kteří podstupují hemodialýzu, není nutná úprava dávkování (viz bod 5.2).
Pediatrická populace Bezpečnost a účinnost tigecyklinu u dětí ve věku do 8 let nebyly stanoveny. Žádné údaje nejsou k dispozici. Tigecyklin se nemá používat u dětí ve věku do 8 let z důvodu zabarvení zubů (viz body 4.a 5.1).
Způsob podání Tigecyklin se podává pouze intravenózní infuzí po dobu 30 až 60 minut (viz body 4.4 a 6.6). Pediatrickým pacientům se má tigecyklin podávat, pokud možno, infuzí trvající déle než 60 minut (viz bod 4.4).
Pokyny pro rekonstituci a naředění léčivého přípravku před podáním viz bod 6.6.
A freely available non-commercial project for the purpose of laic drug comparisons at the level of interactions, side effects as well as drug prices and their alternatives