Použití u dospělých včetně starší populace Dávku tvoří jedna kapka travoprostu do spojivkového vaku postiženého oka denně. Optimálního výsledku se dosahuje při podávání dávky večer.
Po aplikaci přípravku se doporučuje použití nazolakrimální okluze nebo zavření očního víčka. To může snížit systémovou absorpci léčivého přípravku podávaného do oka a vést ke snížení výskytu systémových nežádoucích účinků.
Při použití více než jednoho lokálního očního přípravku je třeba léčivé přípravky aplikovat s odstupem nejméně 5 minut.
Při vynechání dávky se má v léčbě pokračovat další dávkou podle plánu. Dávka nemá přesáhnout jednu kapku do postiženého oka Nahrazuje-li se jiný oční přípravek proti glaukomu léčivým přípravkem IZBA, má se léčba jiným léčivým přípravkem přerušit a léčba přípravkem IZBA zahájit následující den.
Porucha funkce jater a ledvin S travoprostem o koncentraci 30 μg/ml nebyly provedeny žádné studie na pacientech s poruchou funkce jater nebo ledvin. Avšak travoprost o koncentraci 40 μg/ml byl hodnocen u pacientů s lehkou až těžkou poruchou funkce jater a u pacientů s lehkou až těžkou poruchou funkce ledvin kreatininu pouhých 14 ml/minZ tohoto důvodu se nepředpokládá nutnost úpravy dávky při nižších koncentracích léčivé látky.
Pediatrická populace Přípravek IZBA lze u pediatrických pacientů od 3 let do <18 let používat ve stejné dávce jako u dospělých pacientů Bezpečnost a účinnost přípravku IZBA u dětí mladších 3 let nebyly stanoveny. V současnosti dostupné údaje jsou uvedeny v bodě 5.1, ale na jejich základě nelze učinit žádná doporučení ohledně dávkování.
Způsob podání
Oční podání.
Informace pro pacienty používající kontaktní čočky jsou uvedeny v bodě 4.4.
Pacient má sejmout ochranný obal až těsně před prvním použitím. Aby se zabránilo kontaminaci hrotu kapátka a roztoku, je třeba dbát na to, aby se hrot kapátka lahvičky nedotkl očního víčka, okolních tkání nebo jiných povrchů.