Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Relenza
Z výsledků obecných studií toxicity nebylo prokázáno, že by zanamivir měl toxický účinek. V rámci dlouhodobých testů kancerogenity u potkanů a myší zanamivir nevykazoval kancerogenní ani genotoxický účinek.
U březích potkanů nebo králíků nebo jejich plodů nebyly po intravenózním podání zanamiviru v dávkách až do 19 mg/kg/den pozorovány malformace, maternální toxicita nebo embryotoxicita související s léčivou látkou. Po subkutánním podání zanamiviru v další studii embryofetální toxicity u potkanů byl u potomstva pozorován vzestup incidence různých drobných skeletálních a viscerálních změn a variant při nejvyšší dávce 80 mg/kg třikrát denně (240 mg/kg/den; celková denní dávka), z nichž většina zůstávala v mezích historického výskytu studovaných kmenů. Na základě měření AUC došlo při dávce 80 mg/kg (240 mg/kg/den) k expozicím přibližně 1 000násobným ve srovnání s expozicí u člověka při klinické inhalační dávce. Ve studiích peri- a postnatálního vývoje u potkanů nebyla pozorována významná porucha vývoje potomstva.
Intravenózní dávky zanamiviru až do 90 mg/kg/den neměly žádný vliv na fertilitu a reprodukční funkci léčených samců a samic potkanů nebo další generace.