Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Phenylephrine aguettant
V průběhu léčby musí být monitorován arteriální tlak krve.
Phenylephrine musí být podáván s opatrností u pacientů s: - diabetes mellitus; - arteriální hypertensí; - nekontrolovanou hypertyreózou; - s onemocněním srdce a koronárních tepen; - lehkou periferní cévní insuficiencí, - bradykardií; - parciálními převodními blokádami srdečními; - tachykardií; - arytmií; - anginou pectoris (fenylefrine může vyvolat nebo zhoršit projevy anginy pectoris u pacientů s koronárním onemocněním a diagnosou anginy pectoris); - aneurysmatem; - glaukomem uzavřeného úhlu
Fenylefrin může snížit srdeční výdej. Proto je třeba opatrnosti při jeho podávání u pacientů s arteriosklerózou, u starších osob a pacientů s poruchou cerebrálního nebo koronárního oběhu.
U pacientů se sníženým srdečním výdejem nebo koronárním cévním onemocněním by měly být pečlivě sledovány životně důležité orgánové funkce. Pokud jsou hodnoty jejich systémového krevního tlaku v blízkosti spodní hranice cílového rozmezí, mělo by být zváženo snížení dávky.
U pacientů se závažným srdečním selháním nebo kardiogenním šokem může fenylefrin způsobit další zhoršení stavu v důsledku indukované vazokonstrikce (zvýšením tzv. afterload – dotížení, napětí vyvinutém ve stěně srdeční komory během systoly ).
Aplikaci injekce fenylefrinu je potřeba věnovat zláštní pozornost, aby se předešlo extravazaci, která může způsobit nekrózu okolní tkáně.
Tento léčivý přípravek obsahuje 37,2 mg sodíku v ampuli, odpovídající 1,9 % doporučené denní dávky 2 g sodíku pro dospělou osobu.