Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Chenodeoxycholic acid sigma-tau
Údaje existují pouze pro dospělou populaci. Chenodeoxycholová kyselina je endogenní žlučová kyselina u lidí, která je přísně regulována sekrecí do žluči prostřednictvím exportní pumpy být žlučová kyselina také detoxikována cestou glukuronidace.
Chenodeoxycholová kyselina podávaná perorálně je absorbována v tenkém střevě. Reabsorpce není kompletní. Malá část chenodeoxycholové kyseliny je vylučována stolicí.
Po reabsorpci ve střevě je žlučová kyselina skoro kompletně konjugována na aminokyseliny glycin a taurin a poté znovu vyloučena ve žluči.
Ve střevě jsou chenodeoxycholová kyselina a její konjugáty glycin a taurin rozloženy bakteriemi. Ve volné žlučové kyselině dochází k dekonjugaci, oxidace v 7-keto-lithocholové kyselině a lithocholové kyselině 7-keto-lithocholová kyselina se může přetvářet částečně v tračníku a také v játrech na chenodeoxycholovou kyselinu a ursodeoxycholovou kyselinu lithocholová kyselina je absorbována pouze v malé míře, a proto se z větší části vylučuje stolicí.
Biologický poločas rozpadu chenodeoxycholové kyseliny jsou asi 4 dny.
Reabsorpce chenodeoxycholové kyseliny je variabilní chenodeoxycholové kyseliny je syntéza primárních žlučových kyselin, kyseliny cholové a chenodeoxycholové inhibována.