Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Přestaňte přípravek užívat a informujte ihned svého lékaře jestliže:
▪ se u Vás objeví alergické reakce, jako např. kožní vyrážka nebo svědění, někdy doprovázená obtížemi s dýcháním nebo s otokem rtů, jazyka, hrdla nebo tváře; ▪ se u vás objeví kožní vyrážka s olupováním kůže nebo vředy v ústech; ▪ jste dříve měl(a) dechové potíže po podání kyseliny acetylsalicylové nebo jiných léků proti bolesti ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a pokud podobné potíže máte po podání tohoto přípravku; ▪ u Vás dojde k nevysvětlitelné tvorbě modřin nebo krvácení.Tyto nežádoucí účinky jsou vzácné (objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).
Velmi vzácně byly hlášeny případy závažných kožních reakcí (objevují se u méně než 1 osoby z 10 000).
Další nežádoucí účinky
▪ poruchy jaterních funkcí, selhání jater, žloutenka; ▪ pocit na zvracení a zvracení, průjem, bolest břicha; ▪ pocení; ▪ otoky; ▪ změny krevního obrazu.Tyto nežádoucí účinky jsou vzácné (objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).
S neznámou četností se mohou objevit nervozita a závrať. Pravděpodobnost výskytu těchto nežádoucích účinků se zvyšuje při kombinaci přípravku s nápoji obsahujícími kofein.
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku. 5.