Souběžné užívání s přípravky s obsahem kalcia podávanými ve vysokých dávkách může zvýšit riziko hyperkalcemie. Thiazidová diuretika snižují vylučování kalcia močí. V případě souběžného užívání s thiazidovými diuretiky nebo s přípravky s obsahem kalcia užívanými ve vysokých dávkách je nutné pravidelné monitorování sérových hladin kalcia z důvodu zvýšeného rizika hyperkalcemie.
Perorální podávání kalcia v kombinaci s vitaminem D může zesílit účinky digitalisu a dalších srdečních glykosidů. Je nutný přísný dohled lékaře, a pokud je to nezbytné, monitorování EKG a hladin kalcia.
Systémově podávané kortikosteroidy inhibují vstřebávání kalcia. Dlouhodobé užívání kortikosteroidů může snižovat účinek vitaminu D.
Současná léčba iontoměničovými pryskyřicemi (např. kolestyraminem) nebo laxativy (jako je parafinový olej) může narušit vstřebávání vitaminu D.
Přípravky s obsahem magnesia (jako jsou antacida) není možné během léčby vitaminem D užívat z důvodu rizika hypermagnesemie.
Antikonvulziva, hydantoin, barbituráty nebo primidon mohou snižovat účinek vitaminu D vlivem aktivace systému mikrozomálních enzymů.
Při souběžném užívání kalcitoninu, kyseliny etidronové, gallium-nitrátu, pamidronátu nebo plikamycinu s vitaminem D mohou být účinky těchto přípravků v léčbě hyperkalcemie antagonizovány.
Souběžným podáváním přípravků s obsahem fosforu užívaných ve vysokých dávkách se může zvýšit riziko hyperfosfatemie.