Propofol se používá ve spojení se spinální a epidurální anestezií a s běžně používanou premedikací, neuromuskulárními blokátory, inhalačními anestetiky a analgetiky; nebyly pozorovány žádné farmakologické inkompatibility. Nižší dávky propofolu mohou být vyžadovány v případech, kdy se používá celková anestezie nebo sedace používá jako doplněk k regionálním anestetickým technikám.
Hluboká hypotenze byla hlášena po úvodu do anestezie s propofolem u pacientů léčených rifampicinem.
Při současném podávání benzodiazepinů, parasympatolytik či inhalačních anestetik bylo hlášeno prodloužení anestezie a snížení dechové frekvence.
U pacientů užívajících midazolam byla pozorována potřeba nižších dávek propofolu. Současné podávání propofolu s midazolamem pravděpodobně povede ke zvýšení sedace a respirační deprese. Při současném použití je třeba zvážit snížení dávky propofolu.
Po přídatné premedikaci opioidy může být sedativní účinek propofolu zesílen a prodloužen a může docházet k vyššímu výskytu a delšímu trvání apnoe.
Je nutné vzít v úvahu, že současné použití propofolu a léčivých přípravků pro premedikaci inhalačních agens nebo analgetik může prohlubovat anestezii a zesilovat kardiovaskulární nežádoucí účinky. Současné použití látek tlumících centrální nervový systém (např. alkohol, celková anestetika, narkotická analgetika) vede k zesílení jejich sedativních účinků. Je-li Propofol MCT/LCT Fresenius kombinován s parenterálně podávanými léky tlumícími centrální nervový systém hrozí riziko vzniku těžké respirační a kardiovaskulární deprese.
Po podání fentanylu může dojít k dočasnému zvýšení plazmatické hladiny propofolu spolu s nárůstem četnosti apnoe.
Bradykardie a srdeční zástava se mohou objevit po léčbě se suxamethoniem nebo neostigninem.
Leukoencefalopatie byla hlášena při podávání tukových emulzí, jako je Propofol MCT/LCT Fresenius u pacientů užívajících cyklosporin.
V případě pacientů užívajících valproát byla zaznamenána potřeba nižší dávky propofolu. Jsou-li užívány souběžně, je možno zvážit snížení dávky propofolu.