Drug details are not available in the selected language, the original text is displayed
Ogluo
Shrnutí bezpečnostního profilu
Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky jsou nauzea Tabulkový přehled nežádoucích účinků
Níže jsou uvedeny frekvence nežádoucích účinků považovaných za související s léčbou přípravkem Ogluo během klinických studií. Nežádoucí účinky jsou klasifikovány podle tříd orgánových systémů. Skupiny frekvencí jsou definovány takto: velmi časté seřazeny podle klesající závažnosti.
Tabulka 1. Frekvence nežádoucích účinků na injekci glukagonu
Třída orgánových systémů Incidence u subjektů Nežádoucí účinek léčivého přípravku Poruchy nervového systému Časté Bolest hlavy Srdeční poruchy Časté Tachykardie Gastrointestinální poruchy Velmi časté Velmi časté Časté Méně časté Zvracení Nauzea Průjem Bolest břicha Celkové poruchy a reakce v místě aplikace Časté Časté Méně časté Méně časté Bolest v místě vpichu Otok v místě vpichu Modřina v místě vpichu Erytém v místě vpichu
Popis vybraných nežádoucích účinků
Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky jsou nauzea Nežádoucí účinky jsou mírné až středně závažné a odeznějí spontánně. S glukagonem nesouvisí žádné závažné nežádoucí účinky.
Hypersenzitivní reakce, včetně anafylaktických reakcí, byly v souvislosti s injekčně podávaným glukagonem hlášeny jako „velmi vzácné“ účinky skupiny léčivých přípravků, do které patří.
Pediatrická populace
Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky jsou nauzea a bolest hlavy nepovažovala se za související s glukagonem. Níže jsou uvedeny nejčastěji hlášené pozorované nežádoucí účinky rozdělené podle věkových skupin.
Tabulka 2. Frekvence nejčastějších nežádoucích účinků u pediatrické populace Věk 2 roky až let N = Věk 6 až 12 let N = Věk 12 až 18 let N = Věk 12 až 18 let N = Nauzea 43 % 54 % 36 % 36 % Zvracení 14 % 23 % 0 % 18 % Hyperglykemie 14 % 8 % 0 % 0 % Bolest hlavy 0 % 15 % 0 % 0 %
Jiné zvláštní skupiny pacientů
Údaje o účinnosti a bezpečnosti přípravku Ogluo jsou u pacientů ve věku 65 let velmi omezené a u pacientů ve věku od 75 let, těhotných pacientek nebo pacientů s poruchou funkce jater či ledvin nejsou k dispozici. Na základě údajů z klinických studií a zkušeností po uvedení přípravku na trh se očekává, že frekvence, typ a závažnost nežádoucích účinků pozorovaných u starších pacientů a u pacientů s poruchou funkce ledvin nebo jater budou stejné jako u celkové populace.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.
A freely available non-commercial project for the purpose of laic drug comparisons at the level of interactions, side effects as well as drug prices and their alternatives