Drug details are not available in the selected language, the original text is displayed
Ibuprofen/phenylephrine opella
Ibuprofen Subchronická a chronická toxicita ibuprofenu byla ve studiích na zvířatech pozorována především jako léze a tvorba vředů v gastrointestinálním traktu. In vitro a in vivo studie neposkytly žádný klinicky významný důkaz o mutagenním potenciálu ibuprofenu. Ve studiích na potkanech a myších nebyl nalezen žádný důkaz o kancerogenních účincích ibuprofenu. Podávání ibuprofenu vedlo k inhibici ovulace u králíků, stejně jako k poruše implantace u různých zvířecích druhů (králík, potkan, myš). Experimentální studie prokázaly, že ibuprofen prochází placentou. Po podání dávek toxických pro matku byl pozorován zvýšený výskyt malformací (např. defektů ventrikulárního septa) u potomků potkanů.
Fenylefrin Akutní toxicita fenylefrinu (LD50) je 120 mg/kg tělesné hmotnosti u myší, ale 350 mg/kg tělesné hmotnosti u potkanů. Po podání fenylefrinu nebyly u zvířat pozorovány specifické projevy toxicity. Studie genotoxicity s fenylefrinem vedly k nejednoznačným výsledkům. Kancerogenní potenciál nebyl po podání fenylefrinu u hlodavců pozorován. Údaje o reprodukční toxicitě a fetotoxicitě po podání fenylefrinu u zvířat nejsou k dispozici.
A freely available non-commercial project for the purpose of laic drug comparisons at the level of interactions, side effects as well as drug prices and their alternatives