Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Závažné nežádoucí účinky Informujte svého lékaře, pokud zaznamenáte níže uvedené závažné nežádoucí účinky. Může být třeba naléhavé lékařské ošetření.
Porucha jater (např. zánět jater). Příznaky zánětu jater jsou nevolnost, ztráta chuti k jídlu, pocit nemoci, horečka, svědění, zežloutnutí kůže a očí a tmavá moč (mohou postihnout až 1 pacienta
z 1000). Tvorba žaludečních a dvanácterníkových vředů. Příznaky tvorby vředů jsou bolest a nepříjemný pocit v břiše mezi pupkem a hrudní kostí (mohou postihnout až 1 pacienta ze 100). Krvácení do žaludku a střev. To může způsobit vylučování černé stolice nebo krvácení
z konečníku (může postihnout až 1 pacienta ze 100). Záchvaty nebo křeče (mohou postihnout až 1 pacienta ze 100). Horečka současně se svalovou ztuhlostí, pocením nebo poruchou vědomí (stav nazývaný
neuroleptický maligní syndrom) (může postihnout až 1 pacienta z 10000).
Slabost, citlivost nebo bolest svalů, a zejména pokud se zároveň necítíte dobře, máte vysokou teplotu nebo máte tmavou moč. Tyto účinky mohou být způsobeny abnormálním rozpadem svalstva (stav zvaný rhabdomyolýza), který Vás může ohrožovat na životě a může vést k onemocnění ledvin (může postihnout až 1 pacienta z 10000).
Velmi časté nežádoucí účinky (mohou postihnout více než 1 pacienta z 10) průjem pocit na zvracení bolest hlavy.
Časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 pacienta z 10) svalové křeče únava nespavost (poruchy spánku) nachlazení ztráta chuti k jídlu halucinace (vidění nebo slyšení věcí, které nejsou skutečné) neobvyklé sny zahrnující noční můry vzrušení agresivní chování mdloby závrať nepříjemný pocit v břiše vyrážka svědění únik moči bolest úraz (větší sklon k pádu nebo náhodnému zranění).
Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 pacienta ze 100) zpomalení srdečního rytmu zvýšená tvorba slin
Vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 pacienta z 1000) třes, ztuhlost nebo nekontrolované pohyby (zvláště obličeje nebo jazyka, ale i končetin).
Hlášení nežádoucích účinkůPokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48
100 41 Praha 10 webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.