KORYLAN (325MG/28,73MG Tablet) -


 
Τα στοιχεία φαρμάκων δεν είναι διαθέσιμα στην επιλεγμένη γλώσσα, εμφανίζεται το αρχικό κείμενο

Korylan -


Γενικός: codeine and paracetamol
Δραστική ουσία: Paracetamol
Εναλλακτικές λύσεις: Panadol ultra, Panadol ultra rapide, Talvosilen, Talvosilen forte, Ultracod
Ομάδα ATC: N02AJ06 - codeine and paracetamol
Περιεκτικότητα σε δραστικές ουσίες: 325MG/28,73MG
Έντυπα: Tablet
Balení: Blister
Obsah balení: |10|
Způsob podání: prodej na lékařský předpis


Korylan

Jedna tableta obsahuje 325 mg paracetamolu a 28,73 mg hemihydrátu kodein-fosfátu (odpovídá 21,17 mg kodeinu). Pomocné látky se známým účinkem: jedna tableta obsahuje 0,858 mg sodíku. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Tableta. Bílé až téměř bílé kulaté ploché tablety se zkosenými hranami, z jedné strany opatřené půlicí rýhou. Tabletu lze rozdělit na stejné dávky....περισσότερο

Korylan

DospělíU dospělých se podávají 1 ‒ 2 tablety dle potřeby několikrát denně (v intervalech nejméně 4hodinových). Nejvyšší denní dávka je 10 tablet. Pediatrická populace Dospívající ve věku 12 až 18 letDospívající od 12 let užívají 1 ‒ 2 tablety s časovým odstupem nejméně 6 hodin. Dávka závisí na tělesné hmotnosti (10 ‒ 15 mg paracetamolu/kg a 0,5 ‒ 1 mg kodeinu/kg), jednotlivou...περισσότερο

Korylan

− Hypersenzitivita na léčivé látky (nebo jiné opioidy) nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1. − Průjmy při intoxikacích a pseudomembranosní kolitidě. − Abúzus omamných a psychotropních látek. − Akutní jaterní selhání, těžké poruchy funkce jater. − Respirační deprese nebo insuficience, akutní asthma bronchiale. − Srdeční nedostatečnost v důsledku chronické plicní...περισσότερο

Korylan

Přípravek Korylan je indikován u dospělých a dospívajících k tlumení akutní středně silné bolesti (pooperační nebo nádorové bolesti, bolesti vertebrogenního původu, bolesti zubů, hlavy, neuralgie, bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivé etiologie, bolestivé menstruace) a k symptomatické léčbě akutních bakteriálních a virových infekcí horních cest dýchacích provázených neproduktivním...περισσότερο

Korylan

ParacetamolRiziko toxicity paracetamolu může být zvýšeno u pacientů užívajících jiné potenciálně hepatotoxické léky nebo léky, které indukují jaterní enzymy, např. určitá hypnotika a antiepileptika (mimo jiné glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin, topiramát), barbituráty, inhibitory MAO, tricyklická antidepresiva, třezalku tečkovanou (Hypericum perforatum) a rifampicin se může zvýšit...περισσότερο

Korylan

Dospívající ve věku 12 až 18 letDospívající od 12 let užívají 1 ‒ 2 tablety s časovým odstupem nejméně 6 hodin. Dávka závisí na tělesné hmotnosti (10 ‒ 15 mg paracetamolu/kg a 0,5 ‒ 1 mg kodeinu/kg), jednotlivou dávku 2 tablety mohou užívat pouze osoby s tělesnou hmotností 43 kg a více. Nejvyšší denní dávka je 8 tablet. Použití přípravku Korylan není doporučeno u dospívajících...περισσότερο

Korylan

TěhotenstvíNebyla prokázána bezpečnost užívání kombinace paracetamolu a kodeinu v těhotenství. V této souvislosti nejsou k dispozici žádné údaje z pokusů na zvířatech. Paracetamol a kodein procházejí placentární barierou. ParacetamolVelké množství dat u těhotných žen neukazuje na malformační, ani na feto/neonatální toxicitu. Výsledky epidemiologických studií neurologického vývoje...περισσότερο

Korylan

V průběhu léčby přípravkem Korylan platí zákaz požívání alkoholických nápojů, které mohou výrazně zvýšit vznik nežádoucích účinků. Pacienta je třeba upozornit, aby při prvních náznacích reakce z přecitlivělosti lék vysadil a obrátil se okamžitě na lékaře. Tato kombinace by neměla být používána: − při akutním jaterním onemocnění. − při závažné renální insuficienci...περισσότερο

Korylan

Přípravek Korylan může způsobovat ospalost, poruchy vizuomotorické koordinace a ostrosti vidění, narušovat duševní a/nebo fyzické schopnosti nutné při provádění potenciálně nebezpečných úkolů, jako je řízení vozidel nebo obsluha strojů. Platí to zvýšenou měrou při současném užívání léků s centrálními účinky. Pacientům by mělo být doporučeno, aby neřídili vozidlo nebo neobsluhovali...περισσότερο

Korylan

Podávání přípravků obsahujících kombinaci paracetamolu s kodeinem může způsobit následující nežádoucí účinky (rozdělené do skupin podle terminologie MedDRA s uvedením frekvence výskytu: velmi časté (≥ 1/10), časté (≥ 1/100 až < 1/10), méně časté (≥ 1/1 000 až < 1/100), vzácné (≥ 1/10 000 až < 000), velmi vzácné (≥ 1/10 000), není známo (z dostupných údajů nelze...περισσότερο

Korylan

Příznaky a léčba předávkování přípravkem Korylan (kombinací paracetamolu a kodeinu) odpovídají příznakům a možnostem léčby intoxikace jednotlivými složkami přípravku. ParacetamolStarší osoby, malé děti, pacienti s jaterními poruchami, chronickou konzumací alkoholu nebo chronickou podvýživou i pacienti souběžně léčení enzymovými induktory jsou ohroženi zvýšeným rizikem intoxikace,...περισσότερο

Korylan

Farmakoterapeutická skupina: Opioidní analgetika v kombinaci s neopioidními analgetiky, kodein a paracetamol. ATC kόd: N02AJ06. Paracetamol je látka s analgetickým a antipyretickým účinkem. Mechanismus účinku není jednoznačně objasněn. Bylo prokázáno, že paracetamol vede k zřetelně vyššímu útlumu centrální než periferní syntézy prostaglandinů. Dalším účinkem paracetamolu je útlum...περισσότερο

Korylan

ParacetamolU lidí dochází po perorálním podání paracetamolu k jeho rychlé (maximální koncentrace v séru jsou dosaženy za 0,5 – 1,5 hodiny) a úplné absorpci. Absolutní biologická dostupnost je mezi 65 a 89 %. To ukazuje na 20 – 40 procentní efekt první pasáže. Užívání nalačno je spojeno se zvýšeným vstřebáváním, nemá však žádný vliv na biologickou dostupnost. Při současném příjmu...περισσότερο

Korylan

Konvenční studie s paracetamolem, které k vyhodnocení toxicity pro reprodukci a vývoj používají v současnosti uznávané normy, nejsou k dispozici. Paracetamol a kodein jsou hojně užívané složky léčivých přípravků a jejich bezpečnostní profil je dobře znám. Výsledky předklinických sledování nepřinášejí z terapeutického hlediska žádné nové poznatky....περισσότερο

Korylan

6.1 Seznam pomocných látek Mikrokrystalická celulosa Povidon Sodná sůl kroskarmelosyPředbobtnalý kukuřičný škrob Kyselina stearováMagnesium-stearát 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti roky. 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Uchovávejte při teplotě do 25 °C. 6.5 Druh obalu a obsah balení Bezbarvý průhledný PVC/Al blistr, krabička. Obsah balení: 10 tablet. ...περισσότερο

Korylan

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU KRABIČKA 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Korylan 325 mg/28,73 mg tabletyparacetamol/hemihydrát kodein-fosfátu 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jedna tableta obsahuje 325 mg paracetamolu a 28,73 mg hemihydrátu kodein-fosfátu (odpovídá 21,mg kodeinu). 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK 4. LÉKOVÁ FORMA A OBSAH BALENÍ 10 tablet 5. ZPŮSOB A CESTA/CESTY PODÁNÍ...περισσότερο

Korylan

...περισσότερο

Korylan

Korylan

Επιλογή των προϊόντων στην προσφορά μας από το φαρμακείο μας
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
375 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
499 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
275 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
125 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
1 290 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
619 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
29 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
269 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
229 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
229 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
99 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
99 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
139 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
275 CZK

Σχετικά με το έργο

Ένα ελεύθερα διαθέσιμο μη εμπορικό έργο για το σκοπό των συγκρίσεων λαϊκών φαρμάκων στο επίπεδο των αλληλεπιδράσεων, των παρενεργειών καθώς και των τιμών των φαρμάκων και των εναλλακτικών τους

Γλώσσες

Czech English Slovak

Περισσότερες πληροφορίες