Medikamentendaten sind in der ausgewählten Sprache nicht verfügbar, der Originaltext wird angezeigt
Chlorid sodný grifols
Vzhledem k intravenóznímu podání k absorpci nedochází.
Sodné a chloridové ionty jsou většinou distribuovány do extracelulární tekutiny. Vzhledem k tomu, že fyziologický roztok je izotonický, nevyvolává jeho podání změny osmotického tlaku extracelulární tekutiny, takže voda neprostupuje do intracelulárního kompartmentu a ani jeden z iontů prakticky nevstupují do buňky.
Nicméně při průchodu vody do intersticiálního kompartmentu kapilární stěnou dojde k poklesu onkotického tlaku plazmatických proteinů (zředěním), čímž se dosáhne normality.
Je nutné vzít v úvahu, že svalová tkáň obsahuje největší obsah vody, zatímco sodík se vyskytuje převážně v kostní tkáni, přičemž obě tkáně představují jejich hlavní zásobárnu.
Sodík je vylučován převážně ledvinami (95 %) a zbytek kůží (pocením) a trávicím traktem.
Na druhou stranu voda je vylučována ledvinami, kůží, plícemi a trávicím traktem.
Proto jsou ledviny nejdůležitějším orgánem při udržování extracelulární koncentrace sodíku. Podle požadavků organismu vylučují větší nebo menší množství tohoto kationtu a jsou schopné vylučovat dokonce moč s koncentrací sodných iontů nižší než 1 mEq/l.
Ein frei verfügbares nicht-kommerzielles Projekt zum Zwecke des Drogenvergleichs auf der Ebene der Wechselwirkungen, der Nebenwirkungen sowie der Arzneimittelpreise und ihrer Alternativen