Údaje o podávání sapropterin-dihydrochloridu těhotným ženám jsou omezené. Studie na zvířatech nenaznačují přímé nebo nepřímé škodlivé účinky, pokud se týče těhotenství, embryonálního/fetálního vývoje, porodu nebo postnatálního vývoje.
Údaje o maternálním a/nebo embryofetálním riziku souvisejícím s onemocněním, které jsou k dispozici ze studie Maternal Phenylketonuria Collaborative Study fenylketonuriíženám s fenylketonurií spojeny s velmi vysokou incidencí neurologických, srdečních a růstových anomálií a s faciálním dysmorfismem.
Před a v průběhu těhotenství musí být proto přísně kontrolovány hladiny fenylalaninu v krvi matky. Pokud nejsou hladiny fenylalaninu v krvi matky před a v průběhu těhotenství přísně kontrolovány, může to mít nežádoucí účinky pro matku a plod. První volbou léčby u této skupiny pacientek je lékařem kontrolovaná restrikce příjmu fenylalaninu v potravě před a v průběhu těhotenství.
Použití sapropterin-dihydrochloridu má být zváženo, pouze pokud přísná dietní opatření nesnižují odpovídajícím způsobem hladiny fenylalaninu v krvi. Při předepisování těhotným ženám je nezbytná opatrnost.
Kojení
Není známo, zda se sapropterin nebo jeho metabolity vylučují do lidského mateřského mléka. Sapropterin-dihydrochlorid se během kojení nemá podávat.
Fertilita
V preklinických studiích nebyly pozorovány žádné účinky sapropterinu na fertilitu samců a samic.