ULTRACOD (500MG/30MG Tablet) -


 
Данните за лекарството не са налични на избрания език, на който се показва оригиналът

Ultracod -


родов: codeine and paracetamol
Активно вещество: Paracetamol
Алтернативи: Korylan, Panadol ultra, Panadol ultra rapide, Talvosilen, Talvosilen forte
ATC група: N02AJ06 - codeine and paracetamol
Съдържание на активното вещество: 500MG/30MG
Форми: Tablet
Balení: Blister
Obsah balení: |10|
Způsob podání: prodej na lékařský předpis


Ultracod

Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 30 mg hemihydrátu kodein-fosfátu. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Tableta. Téměř bílé podlouhlé bikonvexní tablety....Повече ▼

Ultracod

Dávkování DospělíDospělí mají užívat 1 - 2 tablety přípravku Ultracod v jedné dávce až 4krát denně v intervalu nejméně hodin. Dávka závisí na tělesné hmotnosti, jednu dávku 2 tablet lze použít pouze u pacientů o tělesné hmotnosti 60 kg a více. Maximální denní dávka 8 tablet (4 g paracetamolu plus 240 mg kodein-fosfátu) nesmí být překročena. Starší pacientiStejné jako u dospělých,...Повече ▼

Ultracod

Tento přípravek nesmí být používán: - při přecitlivělosti na paracetamol, kodein (nebo jiné opioidy) nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1; - při akutním jaterním selhání, u závažné poruchy funkce jater; - při respirační depresi nebo insuficienci, při akutním astmatu; - při poraněních hlavy, při zvýšeném nitrolebním tlaku; - po operaci žlučových cest; - při paralytickém...Повече ▼

Ultracod

Středně silné až silné bolesti. Dospívající ve věku 12 až 18 letPřípravek Ultracod je vzhledem k obsahu kodeinu indikován u pacientů od 12 let k léčbě akutní středně silné bolesti, kterou nelze zmírnit jinými analgetiky, jako je paracetamol nebo ibuprofen (použitými samostatně)....Повече ▼

Ultracod

Paracetamol Riziko toxicity paracetamolu může být zvýšeno u pacientů užívajících jiné potenciálně hepatotoxické léky nebo léky, které indukují jaterní mikrosomální enzymy, např. určitá hypnotika a antiepileptika (např. glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin, topiramát), barbituráty, inhibitory monoaminooxidázy, tricyklická antidepresiva, třezalku tečkovanou (Hypericum perforatum)...Повече ▼

Ultracod

Dospívající ve věku 12 až 18 let: Dospívající ve věku 12 až 18 let by měli užívat 1 - 2 tablety přípravku Ultracod v jedné dávce až 4krát denně v intervalu nejméně 6 hodin. Dávka závisí na tělesné hmotnosti (10 - 15 mg/kg paracetamolu a 0,5 - 1 mg/kg kodeinu), jednu dávku 2 tablet lze použít pouze u pacientů o tělesné hmotnosti 60 kg a více. Maximální denní dávka 8 tablet (4 g paracetamolu...Повече ▼

Ultracod

Těhotenství Nebyla prokázána bezpečnost užívání kombinace paracetamolu a kodeinu v těhotenství u lidí. V této souvislosti nejsou k dispozici žádné údaje z pokusů u zvířat. Paracetamol a kodein procházejí placentární bariérou. Velké množství dat u těhotných žen neukazuje na malformační, ani na foeto/neonatální toxicitu. Výsledky epidemiologických studií neurologického vývoje u dětí,...Повече ▼

Ultracod

Tato kombinace by neměla být používána: - při akutním jaterním onemocnění; - při závažné renální insuficienci (clearance kreatininu  10 ml/min); - při alkoholismu (včetně nedávného ukončení konzumace alkoholu) a abúzu omamných a psychotropních látek; - při závislosti na opioidech; - u poruch vědomí; - současně s jinými léky, které mají vliv na játra. Přípravek Ultracod se má používat...Повече ▼

Ultracod

Přípravek Ultracod může způsobovat ospalost, poruchy vizuomotorické koordinace a ostrosti vidění, narušovat duševní a/nebo fyzické schopnosti nutné při provádění potenciálně nebezpečných činností, jako je řízení vozidel nebo obsluha strojů. Platí to zvýšenou měrou při současné konzumaci alkoholu nebo současném užívání léků s centrálními účinky. Pacientům má být doporučeno,...Повече ▼

Ultracod

Podávání přípravků obsahujících kombinaci paracetamolu s kodeinem může způsobit následující nežádoucí účinky (rozdělené do skupin podle terminologie MedDRA s uvedením frekvence výskytu: velmi časté (≥ 1/10), časté (≥ 1/100 až < 1/10), méně časté (≥ 1/1 000 až < 1/100), vzácné (≥ 1/10 až < 1/1 000), velmi vzácné (< 1/10 000), není známo (z dostupných údajů nelze určit). ...Повече ▼

Ultracod

Příznaky a léčba předávkování paracetamolem a kodeinem odpovídají situaci spojení jednotlivých příznaků a léčebných možností při intoxikaci jednotlivými složkami. Paracetamol Starší pacienti, malé děti, pacienti s poruchami funkce jater, chronickou konzumací alkoholu nebo chronickou podvýživou i pacienti souběžně léčení induktory enzymů mají zvýšené riziko intoxikace, včetně fatálních...Повече ▼

Ultracod

Farmakoterapeutická skupina: Opioidní analgetika v kombinaci s neopioidními analgetiky, kodein a paracetamol ATC kód: N02AJ Paracetamol je analgeticky a antipyreticky účinná látka. Mechanismus účinku není jednoznačně objasněn. Bylo prokázáno, že paracetamol vede k zřetelně vyššímu útlumu centrální než periferní syntézy prostaglandinů. Dalším účinkem je útlum účinku endogenních pyrogenů...Повече ▼

Ultracod

Paracetamol U lidí dochází po perorálním podání paracetamolu k jeho rychlé (maximální koncentrace v séru jsou dosaženy za 0,5 - 1,5 hodiny) a úplné absorpci. Absolutní biologická dostupnost je mezi 65 a 89 %. To ukazuje na 20% až 40% efekt prvního průchodu. Užívání nalačno je spojeno se zvýšeným vstřebáváním, nemá však žádný vliv na biologickou dostupnost. Při současném příjmu potravy...Повече ▼

Ultracod

Konvenční studie s paracetamolem, které k vyhodnocení toxicity pro reprodukci a vývoj používají v současnosti uznávané normy, nejsou k dispozici. Paracetamol a kodein-fosfát jsou hojně užívané složky léčivých přípravků a jejich bezpečnostní profil je dobře znám. Výsledky předklinických sledování nepřinášejí z terapeutického hlediska žádné nové poznatky....Повече ▼

Ultracod

6.1 Seznam pomocných látek Mikrokrystalická celulosa Předbobtnalý kukuřičný škrobSodná sůl kroskarmelosy Povidon Kyselina stearováKoloidní bezvodý oxid křemičitý 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti roky. 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. 6.5 Druh obalu a obsah balení Bílý...Повече ▼

Ultracod

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU KRABIČKA 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Ultracod 500 mg/30 mg tabletyparacetamol/hemihydrát kodein-fosfátu 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 30 mg hemihydrátu kodein-fosfátu. 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK 4. LÉKOVÁ FORMA A OBSAH BALENÍ 10 tablet 20 tablet 30 tablet 60 tablet 100 tablet 5. ZPŮSOB A CESTA/CESTY...Повече ▼

Ultracod

...Повече ▼

Ultracod

Ultracod

Избор на продукти в нашата оферта от нашата аптека
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
375 CZK
 
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
499 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
275 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
125 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
1 290 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
19 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
619 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
29 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
269 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
229 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
229 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
99 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
99 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
139 CZK
 
В наличност | Доставка от 79 CZK
275 CZK

За проекта

Безплатен некомерсиален проект за целите на съпоставянето на лактични лекарства на ниво взаимодействия, странични ефекти, както и цени на лекарствата и техните алтернативи

Езици

Czech English Slovak

Повече информация