İlaç detayları seçilen dilde mevcut değildir, orijinal metin görüntülenir

Dehorsan


Příznaky související s chlorfenaminem
Předávkování chlorfenaminem může způsobit: křeče (zejména u dětí), poruchy vědomí, kóma.

Příznaky související s paracetamolem
Riziko otravy paracetamolem se vyskytuje zejména u starších osob a u malých dětí (nejčastějšími
příčinami jsou dávky vyšší, než je doporučeno, a náhodná otrava); tyto otravy mohou být fatální.
Pacienti nemají současně užívat žádné jiné léčivé přípravky obsahující paracetamol vzhledem k riziku
závažného poškození jater v případě předávkování.

Předávkování léčivým přípravkem může během pár až několika hodin způsobit známky a příznaky,
jako je nauzea, zvracení, nadměrné pocení, ospalost a celková slabost. Tyto příznaky mohou odeznít
následující den, i když se začne rozvíjet poškození jater, jehož příznaky mohou zahrnovat distenzi v
epigastriu, recidivu nevolnosti a žloutenku.

Užití více než 10 g paracetamolu u dospělých nebo 150 mg/kg tělesné hmotnosti v jedné dávce u dětí
způsobuje úplnou a nevratnou nekrózu jaterních buněk, což vede k selhání jater, metabolické acidóze,
encefalopatii, která může vést ke kómatu a úmrtí. Současně dochází ke zvýšení aminotransferáz,
laktátdehydrogenázy a zvýšení bilirubinu s poklesem protrombinu, ke kterému může dojít 12 až hodin po užití paracetamolu.

Léčba předávkování
V každém případě po užití jednorázové dávky paracetamolu v dávce 5 g nebo vyšší je třeba vyvolat
zvracení, pokud k požití nedošlo před více než jednou hodinou. Perorálně má být podáno 60-100 g
aktivního uhlí, nejlépe smíchaného s vodou.

Spolehlivé posouzení závažnosti intoxikace poskytuje koncentrace paracetamolu v krvi. Tato hodnota
ve vztahu k době, která uplynula po užití paracetamolu, je cennou indikací toho, zda a jak intenzivní
léčba antidotem je vyžadována.

Pokud není možné stanovit koncentraci paracetamolu v krvi a požitá dávka paracetamolu byla
pravděpodobně vysoká, má být zavedena intenzivnější léčba antidoty: má být podáno
2,5 g methioninu a má se pokračovat v léčbě v nemocnici N-acetylcysteinem a/nebo methioninem,
které jsou velmi účinné v prvních 10-12 hodinách po intoxikaci, ale pravděpodobně budou účinné i po
24 hodinách.

Léčba otravy paracetamolem musí probíhat v nemocnici, na jednotce intenzivní péče.
Léčba pacientů s těžkou poruchou funkce jater 24 hodin po podání má být konzultována s
toxikologickým nebo hepatotoxikologickým oddělením.



Dehorsan

Eczanemizden sunduğumuz ürünlerden ürün seçimi
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
139 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
99 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
1 790 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
199 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
609 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
135 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
609 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
499 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
15 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
435 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
309 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
155 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
39 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
99 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
145 CZK

Proje hakkında

İlaç etkileşimleri, yan etkiler ve ilaç fiyatları ile alternatifleri arasında laik ilaç karşılaştırmaları amacıyla serbestçe kullanılabilen ticari olmayan bir proje

duujjil

Czech English Slovak

Daha fazla bilgi