BROMHEXIN-EGIS - Etkileşimler


 
İlaç detayları seçilen dilde mevcut değildir, orijinal metin görüntülenir

İlaç Etkileşimi: Bromhexin-egis Oral solution


genel: bromhexine
Aktif madde:
ATC grubu: R05CB02 - bromhexine
Aktif madde içeriği: 2MG/ML
ambalaj: Bottle


Neužívejte Bromhexin-EGIS
- jestliže jste alergický(á) na bromhexin-hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto
přípravku (uvedenou v bodě 6).
- jestliže máte nebo jste měl(a) vředovou chorobu zažívacího ústrojí,
- jestliže jste těhotná nebo pokud kojíte.

Upozornění a opatření
Před užitím přípravku Bromhexin-EGIS se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:
Strana 2 (celkem 4)
 v případě poruch hybnosti průdušek,

 pokud se tvoří velké množství hlenu;
Před podáním přípravku Bromhexin-Egis je nutno vzít v úvahu možné reakce z přecitlivělosti.

V souvislosti s podáváním bromhexin-hydrochloridu byla zaznamenána hlášení závažných kožních
reakcí. Jestliže se u Vás vyskytne kožní vyrážka (včetně poškození na sliznici úst, hrdla, nosu, očí
nebo pohlavních orgánů), přestaňte Bromhexin-EGIS užívat a ihned kontaktujte svého lékaře.

Další léčivé přípravky a Bromhexin-EGIS
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době
užíval(a) nebo které možná budete užívat.

 Antitusika (přípravky tlumící kašel, např. kodein) nepříznivě ovlivňují vylučování hlenu
z dýchacích cest, proto tato léčiva současně s přípravkem Bromhexin-EGIS neužívejte, ledaže
by Vám k tomu dal pokyn Váš lékař.
 Bromhexin-EGIS podporuje pronikání některých současně podávaných antibiotik (ampicilin,
amoxicilin, cefalexin, erytromycin, oxytetracyklin) do hlenu v dýchacích cestách.

Těhotenství, kojení a fertilita
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte
se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Bromhexin-EGIS se v těhotenství a v době kojení nesmí užívat.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Užívání bromhexin-hydrochloridu je obvykle bezpečné, přičemž není pravděpodobné, že by vedlo
k účinkům, které těmto aktivitám brání. Může však vyvolat závrať. Pokud jste takto postižen(a), řízení
nebo obsluha strojů se nedoporučuje.

Bromhexin-EGIS obsahuje methylparaben (1 mg/ml). Methylparaben může způsobit alergické
reakce (pravděpodobně zpožděné) a výjimečně bronchospasmus (zúžení průdušek).
Benzer veya alternatif ürünler
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
51 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
70 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
71 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
75 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
79 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
105 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
105 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
109 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
119 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
119 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
126 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 29 CZK
145 CZK
 
Stokta var | Gönderim bedeli 79 CZK
149 CZK

Proje hakkında

İlaç etkileşimleri, yan etkiler ve ilaç fiyatları ile alternatifleri arasında laik ilaç karşılaştırmaları amacıyla serbestçe kullanılabilen ticari olmayan bir proje

duujjil

Czech English Slovak

Daha fazla bilgi