Ang mga detalyeng gamot ay hindi magagamit sa napiling wika, ang orihinal na teksto ay ipinapakita
Sumatriptan viatris
Nejsou důkazy, že sumatriptan vyvolává interakce s propranololem, flunarizinem, pizotifenem nebo alkoholem.
O interakci s léky obsahujícími ergotamin nebo s jinými agonisty receptoru pro triptan/5-HT jsou k dispozici omezené informace. Teoreticky může být zvýšena možnost koronárního vazospasmu a současné podání těchto léků je kontraindikováno (viz bod 4.3).
Není známo, jak dlouhá doba musí uplynout mezi podáním sumatriptanu a léků obsahujících ergotamin nebo jiných agonistů receptoru pro triptan/5-HT. Je to závislé na výši dávky a druhu přípravku s obsahem ergotaminu. Může dojít ke kumulaci účinků. Je doporučeno podávat sumatriptan po uplynutí minimálně 24 hodin od podání léků obsahujících ergotamin nebo jiného agonisty receptoru pro triptan/5-HT. Naopak, přípravek obsahující ergotamin by neměl být podán
dříve, než za alespoň 6 hodin po užití sumatriptanu a jiný agonisté receptoru pro triptan/5-HT by neměly být podány dříve než za 24 hodin od užití sumatriptanu.
Vzhledem k možnosti vzniku interakcí mezi sumatriptanem a inhibitory monoaminooxidázy je současné podání kontraindikováno (viz bod 4.3).
V postmarketingových zprávách byly popsány ojedinělé případy serotoninového syndromu (včetně změn duševního stavu, autonomní nestability a neuromuskulárních abnormalit) po podání inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) a sumatriptanu. Serotoninový syndrom se také vyskytl po současném podání triptanů a inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu a noradrenalinu (viz bod 4.4).
Ke vzniku serotonergního syndromu může také vést současné podání sumatriptanu a lithia.
Isang malayang magagamit na di-komersyal na proyekto para sa layunin ng mga paghahambing sa gamot na laic sa antas ng mga pakikipag-ugnayan, mga epekto at pati na rin mga presyo ng gamot at ang kanilang mga kahalili