Ang mga detalyeng gamot ay hindi magagamit sa napiling wika, ang orihinal na teksto ay ipinapakita
Sumatriptan actavis
Neexistují důkazy o interakcích s propranololem, flunarizinem, pizotifenem nebo alkoholem.
Údaje o interakci s přípravky obsahujícími ergotamin nebo jiné agonisty receptoru triptan/HT1 jsou omezené. Společné podávání je kontraindikované, protože teoreticky existuje zvýšené riziko koronárního vazospasmu.
Časový interval, který by měl uplynout mezi užitím sumatriptanu a přípravku obsahujícího ergotamin, nebo jiného agonisty receptoru triptan/5-HT1 není známý. Závisí od dávkování a typu použitých přípravků. Účinky jednotlivých přípravků se mohou sčítat. Po použití přípravků s ergotaminem nebo jiným agonistou receptoru triptan/5-HT1 se před podáním sumatriptanu doporučuje počkat alespoň 24 hodin. Naopak, po užití sumatriptanu se před podáním přípravku obsahujícího ergotamin doporučuje počkat alespoň šest hodin a nejméně 24 hodin před podáním jiného agonisty receptoru triptan/5HT1 (viz bod 4.3).
Mezi sumatriptanem a inhibitory MAO se mohou vyskytnout interakce, proto je jejich současné podávání kontraindikováno (viz 4.3).
U pacientů užívajících současně SSRI a sumatriptan byl po uvedení přípravku na trh vzácně pozorován serotoninový syndrom (včetně změněného psychického stavu, autonomní nestability a neuromuskulárních poruch). Serotoninový syndrom byl také popsán po současné léčbě triptany a SNRI (viz bod 4.4). Při současném podávání sumatriptanu a lithia se může rovněž vyskytnout riziko serotoninového syndromu.
Isang malayang magagamit na di-komersyal na proyekto para sa layunin ng mga paghahambing sa gamot na laic sa antas ng mga pakikipag-ugnayan, mga epekto at pati na rin mga presyo ng gamot at ang kanilang mga kahalili