Ve studiích akutní toxicity, toxicity po opakovaném podávání, genotoxicity, kancerogenity a reprodukční toxicity prováděných na zvířatech nebyla odhalena žádná bezpečnostní rizika pro člověka.
Reprodukční studie na zvířatech neprokázaly žádné teratogenní, embryonální/fetální nebo jiné nežádoucí reprodukční účinky způsobené oktreotidem u rodičů v dávce až do 1 mg/kg/den. Určité retardace fyziologického růstu byly zaznamenány u mláďat potkanů, byly však přechodné a jsou připisovány inhibici růstového hormonu způsobené nadměrnou farmakodynamickou aktivitou (viz bod 4.6).
Na mláďatech potkanů nebyly provedeny specifické studie. Ve studiích zaměřených na prenatální a postnatální vývoj byl pozorován snížený růst a dospívání u F1 mláďat samic, kterým byl během březosti a laktace podáván oktreotid. Opožděný sestup varlat byl zjištěn u samčích potomků ve 13
F1 generaci, ale fertilita postižených F1 samčích potomků zůstala normální. Výše uvedená pozorování byla proto přechodná a mohlo by jít o následek inhibice GH.