Příznaky Při akutním předávkování/intoxikaci je třeba očekávat zvýšený výskyt návalů horka, bolesti hlavy, snížení krevního tlaku (s oběhovým kolapsem) a změny srdeční činnosti (tachykardie nebo bradykardie).
Léčba předávkování u lidí Počátečními léčebnými opatřeními, která přicházejí v úvahu, jsou výplach žaludku a následné podání živočišného uhlí. Životní funkce musí být sledovány. Pokud došlo k extrémnímu poklesu krevního tlaku, je indikován dopamin nebo noradrenalin. Možným nežádoucím účinkům katecholaminů (zejména poruchám srdečního rytmu) by měla být věnována pozornost. Pokud se objeví bradykardie, stejně jako při předávkování nebo intoxikaci jinými kalciovými blokátory je indikováno podání atropinu nebo orciprenalinu.
Na základě zkušeností s předávkováním jinými kalciovými blokátory lze říci, že opakované intravenózní podání 10 ml monohydrátu kalcium-glukonátu nebo 10% chloridu sodného a jejich následné podání v infúzi (pozor na hyperkalcemii) obvykle vede k rychlému zlepšení příznaků. Katecholaminy byly občas účinné v těchto případech jen ve vysokých dávkách. Následná léčba by měla být vedena podle nejvýraznějších příznaků.