Spolehlivějším ukazatelem předávkování je zvýšení hladiny T3 než zvýšení hladin T4 nebo fT4.
Při předávkování a intoxikaci se objevují symptomy středně závažného až závažného vzestupu rychlosti metabolismu (viz bod 4.8). V závislosti na rozsahu předávkování se doporučuje přerušit užívání přípravku a provést kontrolní vyšetření.
Dávky až do 10 mg levothyroxinu byly u lidí v rámci intoxikačních příhod (pokusů o sebevraždu) snášeny bez komplikací. Závažné komplikace, např. ohrožení životních funkcí (respirace a cirkulace) jsou nepravděpodobné, pokud pacient nemá ischemickou chorobu srdeční. Přesto však existují zprávy o případech tyreotoxické krize, křečí, srdečního selhání a kómatu. U pacientů, kteří dlouhodobě nadměrně užívali levothyroxin byly hlášeny ojedinělé případy náhlého úmrtí ze srdečních příčin.
Při akutním předávkování může být podáním živočišného uhlí snížena gastrointestinální absorpce. Léčba je většinou symptomatická a podpůrná. Při výrazných beta-sympatomimetických účincích (např. tachykardii, úzkosti, neklidu nebo hyperkinezi) je možné zmírnit obtíže podáním beta- blokátoru. Tyreostatika nejsou vhodná, protože činnost štítné žlázy již byla zcela potlačena.
Po užití extrémně vysokých dávek (pokus o sebevraždu) může být prospěšné provedení plasmaferézy.
Předávkování levothyroxinem vyžaduje dlouhodobější sledování. Vzhledem k postupné přeměně levothyroxinu na liothyronin se mohou příznaky objevit se zpožděním až šesti dnů.