Podobně jako všechny léky, může mít i BETAXA nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Při užívání přípravku Betaxa se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky seřazeny dle četnosti výskytu:
Často (výskyt u více než u 1 pacienta ze 100 pacientů, ale méně než u 1 pacienta z 10 pacientů): zpomalení srdeční činnosti, závratě, bolesti hlavy, celková tělesná slabost, studené končetiny, zhoršená sexuální potence, nespavost, trávicí problémy (zvracení nebo pocit na zvracení, bolesti břicha)
Vzácně (výskyt u více než u 1 pacienta z 10 000 pacientů, ale méně než u 1 pacienta z 1000 pacientů): poruchy srdečního rytmu, selhání srdce, pokles krevního tlaku, zúžení průdušek, kožní vyrážka, zhoršení psoriázy, zhoršení příznaků u lidí s poruchou prokrvení dolních končetin (bolesti, zmodrání, pocit chladu), depresivní nálada.
Velmi vzácně (výskyt u méně než u 1 pacienta z 10 000 pacientů): systémový lupus erytematosus, porucha čití projevující se jako brnění, mravenčení, svrbění apod. na dolních končetinách, zhoršené vidění, zvýšení nebo snížení hladiny cukru v krvi, halucinace, zmatenost, noční můry.
Vzácně se u pacientů užívajících Betaxu mohou vyskytnout antinuklaeární protilátky.
V průběhu léčby betaxololem může dojít k poruchám lipidového metabolizmu (snížení HDL-cholesterolu, zvýšení triglyceridů).
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoliv nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.