Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Prehevbri
Souhrn bezpečnostního profilu Bezpečnostní profil přípravku PreHevbri v rámci klinických studií vychází ze dvou kontrolovaných klinických studií fáze 3 jednu dávku přípravku PreHevbri.
Lokální a systémové reakce po injekci byly sledovány pomocí deníkových karet po dobu 7 dnů počínaje dnem každého očkování Nejčastějšími vyžádanými lokálními reakcemi byly bolest v místě vpichu injekce myalgie Četnost a závažnost vyžádaných nežádoucích účinků se při následném očkování obecně snížila nebo zůstala podobná.
Tabulkový přehled nežádoucích účinků Informace v tabulce níže jsou převzaty z údajů ze dvou pivotních studií a zahrnují jak vyžádané, tak spontánně hlášené nežádoucí účinky.
Četnosti nežádoucích účinků jsou definovány takto: Velmi časté: Časté: Méně časté: Vzácné: Velmi vzácné: V rámci každé četnostní skupiny jsou nežádoucí účinky seřazeny v pořadí klesající závažnosti.
Tabulka 1: Nežádoucí účinky podle tříd orgánových systémů a četnosti Třídy orgánových systémů Nežádoucí účinky Četnost Poruchy krve asystémuGastrointestinální poruchy průjem, nauzea/zvraceníCelkové poruchy a reakce v místě aplikace bolest vpruritus votok vpodlitina vhorečkaPoruchy nervového systému bolest hlavyPoruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně myalgieartralgiePoruchy kůže a podkožní tkáně kopřivka, svěděníCévní poruchy zaznamenány lokální Další informace u zvláštních skupin pacientů Údaje o bezpečnosti u dospělých s oslabenou imunitou, u dospělých dříve očkovaných proti hepatitidě B a u dospělých s chronickým renálním selháním, včetně pacientů na hemodialýze, jsou omezené.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.