Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Omidria
Souhrn bezpečnostního profilu
Bezpečnostní profil přípravku Omidria vychází z údajů od 459 dospělých pacientů, které byly získány během klinického vývoje v randomizovaných kontrolovaných studiích. Nežádoucí účinky hlášené u pacientů, jimž byl podán přípravek Omidria, byly typické pro pooperační stav a většinou byly mírné až střední závažnosti a odezněly bez intervence nebo bez jakýchkoliv následků. Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky byly bolest oka fotofobie podobnou frekvencí i u pacientů s placebem.
Po expozici přípravku Omidria v době po uvedení na trh, zejména ve Spojených státech amerických účinky byl nízký počet případů edému rohovky; tyto případy byly většinou nezávažné a spontánně vymizely. Celkový bezpečnostní profil přípravku Omidria na trhu je podobný zkušenostem z klinických studií tohoto léčivého přípravku.
Tabulkový seznam nežádoucích účinků
Frekvence nežádoucích účinku jsou definovány následovně: velmi časté < 1/10 Třída orgánových systémů Časté Méně časté Poruchy nervového systému BolestPoruchy oka BolestZánět přední komory Hyperemie spojivky Edém rohovky Fotofobie Oční diskomfort Zánět oka Podráždění oka Edém spojivky Onemocnění rohovky Mydriáza Rozmazané vidění Snížená zraková ostrost Sklivcové zákaly Svědění očí Bolest očních víček Pocit cizího tělesa v oku Oslnění Zvýšený nitrooční tlak Gastrointestinální poruchy Nauzea Celkové poruchy a reakce v místě aplikace Zánět Bolest
Popis specifických nežádoucích účinků
Je známo, že při topickém očním použití fenylefrinu a ketorolaku se mohou vyskytnout kardiovaskulární reakce a reakce zkřížené senzitivity, pokud byly tyto látky použity v monoterapii v koncentracích vyšších, než je jejich koncentrace v přípravku Omidria.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.