Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Neo-gilurytmal
Dávkování Dávkování a způsob podávání záleží hlavně na přesnosti diagnózy. Použití antiarytmik při komorových arytmiích vyžaduje pečlivé klinické sledování kardiologem a mělo by být realizováno jen při dostupnosti resuscitačního vybavení a při zajištění případného monitoringu. V průběhu léčby má být pacient v pravidelných intervalech sledován (např. standardní EKG záznam jednou za měsíc nebo ambulantní monitorování (Holter) po 3 měsících a podle potřeby zátěžové EKG).
Jestliže dojde ke zhoršení kteréhokoliv z parametrů, např. prodloužení intervalu QRS nebo QT interval je delší o více než 25% nebo doba PQ prodloužena o více než 50% nebo interval QT je prodloužen více než 500 ms nebo nastane vzestup počtu či závažnosti arytmií, je nutno léčbu přehodnotit.
Iniciální léčba (po 2 až 3 dny) Jedna potahovaná tableta přípravku Neo-Gilurytmal (20 mg prajmalium-ditartarátu) 3-4krát denně v pravidelných intervalech v průběhu dne, tj. po 8 nebo 6 hodinách (denní dávka 60 - 80 mg prajmalium-ditartarátu).
Dlouhodobá léčba Po dosažení účinku je iniciální dávka postupně snižována na 1/2 potahované tablety přípravku Neo-Gilurytmal (mg prajmalium-ditartarátu) 2-4 krát denně (denní dávka 20-40 mg prajmalium-ditartarátu) pro dlouhodobou léčbu. Potahované tablety jsou opatřeny půlicí rýhou, takže je možno podávat sníženou dávku. Denní dávka nemá přesahovat v ambulantní praxi 100 mg, v nemocnici 120 mg.
Zvláštní skupiny pacientů Pacienti s poruchou funkce jater U pacientů s poškozením jater nebo se sníženým prokrvením jater (srdeční selhání, akutní infarkt myokardu, hypotenze) může být třeba snížit dávky.
Pacienti s poruchou funkce ledvin Pacienty s poškozením ledvin je třeba léčit opatrně a dávky snížit na polovinu nebo na 1/3.
Pediatrická populace O dávkování u dětí nejsou přesná data k dispozici.
Způsob podání Neo-Gilurytmal potahované tablety se užívají po jídle, nemají se žvýkat a mají se zapít větším množstvím tekutiny.