Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Myleran
Myleran je účinná cytotoxická látka, určená k použití pouze pod dohledem lékaře hematologa.
Při vzniku toxického poškození plic je nutné přípravek Myleran vysadit (viz bod 4.8).
Nedoporučuje se aplikovat přípravek Myleran současně s radioterapií nebo brzy po ní.
Při vzniku blastické transformace není přípravek Myleran účinný.
V případech, kdy pacienti s možným toxickým poškozením plic potřebují anestezii, je nutné udržovat koncentrace vdechovaného kyslíku na nejnižší možné hodnotě neohrožující pacienta a maximální pozornost je třeba věnovat pooperační péči o respiraci.
U pacientů s chronickou myeloidní leukemií nejsou nijak vzácné případy hyperurikemie a hyperurikosurie. Před zahájením léčby přípravkem Myleran je nutné tyto stavy korigovat. Během léčby je třeba zabránit vzniku hyperurikemie a urátové nefropatie odpovídající profylaxí včetně dostatečné hydratace a použití alopurinolu.
Imunizace za použití živých vakcín může u imunokompromitovaných pacientů způsobit infekci.
Imunizace živými vakcínami se tedy nedoporučuje.
Studie u pacientů s poruchou funkce ledvin nebyly provedeny. Jelikož se busulfan vylučuje do moči ve střední míře, úprava dávkování se u těchto pacientů nedoporučuje. Doporučuje se však opatrnost.
Myleran nebyl studován u pacientů s poruchou funkce jater. Protože se busulfan převážně metabolizuje v játrech, při použití busulfanu u pacientů s již existující poruchou funkce jater je nutná opatrnost, zejména u těžké poruchy funkce jater.
Léčba běžnými terapeutickými dávkami:
Pacienty, kteří jsou současně léčeni konvenční dávkou busulfanu a itrakonazolu nebo metronidazolu, je nutné pečlivě sledovat kvůli příznakům toxicity způsobené busulfanem. Při souběžném užívání těchto látek s busulfanem se doporučuje provádět každý týden kontroly krevního obrazu (viz bod 4.5).
Léčba vysokými dávkami (používaná při transplantaci krvetvorných kmenových buněk)
Při podání vysokých dávek přípravku Myleran má být léčba doplněna o léčbu antikonvulzívní – přednost mají benzodiazepiny před fenytoinem (viz body