Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Maracex
Těhotenství O použití morfinu u těhotných žen existuje omezené množství údajů. Nebylo zjištěno, že morfin způsobuje vrozené vady plodu. Morfin prochází placentární bariérou. Z tohoto důvodu musí být morfin během těhotenství používán pouze v případech, kdy přínos pro matku jednoznačné převyšuje riziko pro dítě. U porodních bolestí má být morfin podáván pouze lokálně do epidurálního nebo spinálního prostoru, protože systémové použití může prodloužit porod a způsobit respirační depresi u novorozence. Podávání morfinu matce během těhotenství může u dítěte způsobit závislost na opioidech a po narození vést k rozvoji abstinenčních příznaků. Novorozence, jejichž matky dostávaly během těhotenství nebo během porodu opioidní analgetika, je třeba sledovat s ohledem na příznaky respirační deprese nebo syndromu z vysazení léku (abstinenčního syndromu) u novorozence. Léčba může zahrnovat podávání opioidu a podpůrnou péči. V případě závažné respirační deprese má být podáván specifický opioidní antagonista.
Kojení Morfin je vylučován do mateřského mléka, kde dosahuje vyšších koncentrací než v plazmě matky. Pokud je matka léčena morfinem, není kojení kvůli riziku respirační deprese u dítěte doporučeno.
Fertilita Neexistují žádné klinické údaje o účincích morfinu na fertilitu mužů nebo žen. Studie na zvířatech prokázaly, že morfin může snížit fertilitu (viz bod 5.3).
Voľne dostupný nekomerčný projekt na účely laického porovnávania liekov na úrovni interakcií, vedľajších účinkov, ako aj cien liekov a ich alternatív
Informace na webu jsou pouze orientační. Odkazy vedou na partnerské e-shopy. Aktuální dostupnost a podmínky zjistíte přímo u partnera. Informace na této stránce mají pouze informativní charakter. Produkty na předpis nejsou dostupné k přímému nákupu zde. Pro aktuální dostupnost a podrobnosti navštivte stránky našeho partnerského e-shopu. Tento web obsahuje affiliate odkazy. Odkazy mohou vést k partnerskému e-shopu.