Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Locametz
Tento léčivý přípravek mohou podávat pouze vyškolení zdravotničtí pracovníci s technickými zkušenostmi s použitím radiodiagnostických látek a s jejich zacházením, a to pouze v určených zařízeních nukleární medicíny.
Dávkování
Doporučená dávka gallium-dávkou 111 MBq až do maximální dávky 259 MBq.
Zvláštní populace Starší pacienti U pacientů ve věku 65 let a starších není nutná úprava dávky.
Porucha funkce ledvin Nejsou k dispozici žádné údaje o gallium-poruchou funkce ledvin či s poruchou funkce ledvin v terminálním stádiu. U pacientů s poruchou funkce ledvin není nutná úprava dávky Porucha funkce jater U pacientů s poruchou funkce jater není nutná úprava dávky Pediatrická populace Použití přípravku Locametz u pediatrické populace pro identifikaci PSMA pozitivních lézí u karcinomu prostaty není relevantní.
Způsob podání
Tento léčivý přípravek je určen k intravenóznímu podání a vícedávkovému použití. Před podáním pacientovi má být rekonstituován a označen radionuklidem.
Po rekonstituci a radioaktivním značení má být roztok gallium-intravenózní injekcí. Je třeba se vyvarovat lokální extravazaci vedoucí k nechtěnému vystavení pacienta radiaci a zobrazovacím artefaktům. Po injekci má následovat intravenózní propláchnutí sterilním injekčním roztokem chloridu sodného 9 mg/ml dávky.
Celková radioaktivita v injekční stříkačce má být ověřena dávkovacím kalibrátorem bezprostředně před a po podání pacientovi. Dávkový kalibrátor musí být zkalibrován a musí odpovídat mezinárodním standardům. Je třeba dodržovat pokyny týkající se ředění roztoku gallium-gozetotidu Pokyny k přípravě pacienta viz bod 4.4.
Návod k rekonstituci a radioaktivnímu značení tohoto léčivého přípravku před jeho podáním je uveden v bodě 12.
Snímkování PET snímkování po podání gallium-poloviny stehna až k základně lebky. PET snímky mají být pořízeny 50 až 100 minut po intravenózním podání roztoku gallium- Čas zahájení snímkování a délku jeho trvání je třeba přizpůsobit použitému vybavení, pacientovi a charakteristikám nádoru, aby měly pořízené snímky co nejlepší kvalitu.
Ke korekci útlumu se doporučuje použít počítačovou tomografii