Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Ftorafur
Brivudin Byly popsány klinicky významné interakce mezi brivudinem a fluorpyrimidiny (např. kapecitabin, fluoruracil, tegafur) vznikající v důsledku inhibice dihydropyrimidindehydrogenázy brivudinem. Tato interakce vedoucí ke zvýšení fluorpyrimidinové toxicity je potenciálně fatální. Z tohoto důvodu nesmí být brivudin podáván současně s tegafurem (viz body 4.3 a 4.4). Mezi ukončením léčby brivudinem a zahájením léčby tegafurem musí být alespoň 4týdenní odstup. Léčba brivudinem může být zahájena 24 hodin po poslední dávce tegafuru.
Myelosupresiva, radioterapie Při současném podávání tegafuru s léky s depresivním účinkem na kostní dřeň nebo při radioterapii může dojít k sumaci depresivního účinku na kostní dřeň. V případě souběžného nebo následného užití dvou nebo více přípravků tlumících kostní dřeň, včetně radiace, může být potřebné snížení dávkování.
Fenytoin Při současném podávání tegafuru s fenytoinem může docházet ke zvýšení účinku fenytoinu.
Diagnostické interference Může dojít ke zvýšení alkalické fosfatázy, sérových transamináz, sérového bilirubinu a laktátdehydrogenázy. Může být zvýšeno vylučování 5-hydroxyindoloctové kyseliny. Plazmatický albumin může být snížen v důsledku lékem navozené malabsorpce bílkovin.