Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Ferrlecit
Těhotenství Studie na zvířatech prokázaly reprodukční toxicitu (viz bod 5.3). Potenciální riziko pro člověka není známo. Nebyly provedeny adekvátní a dobře kontrolované studie podávání přípravku Ferrlecit těhotným ženám. Před podáním přípravku Ferrlecit těhotným ženám je třeba pečlivě vyhodnotit poměr rizika a přínosu a přípravek nemá být použit během těhotenství, pokud to není zcela nezbytné (viz bod 4.4).
Po parenterálním podání železa se může vyskytnout fetální bradykardie (viz bod 4.8). Ve většině případů je přechodná a vzniká v důsledku hypersenzitivní reakce u matky. V průběhu intravenózního podávání parenterálního železa těhotným ženám je nutné nenarozené dítě pečlivě monitorovat.
Anemii v důsledku nedostatku železa, která se vyskytuje během prvního trimestru těhotenství, lze ve většině případů léčit perorálními přípravky s obsahem železa. Léčba přípravkem Ferrlecit smí být použita během druhého a třetího trimestru pouze pokud přínos převáží potenciální riziko pro matku a plod.
Vzhledem k vzácně se objevujícím vlivům na krevní oběh, ke kterým může při podání železa dojít (viz bod 4.8), existuje pro těhotné ženy potenciální riziko poruchy výživy plodu v důsledku nedostatečného prokrvení placenty. Proto je třeba dbát zvláštní pozornosti na správné podávání (viz bod 4.2).
Vzhledem k tomu, že benzylalkohol může procházet přes placentu, má být injekční roztok podáván těhotným ženám s velkou opatrností.
Kojení Není známo, zda po parenterálním podání přípravku přechází železo do mateřského mléka. Přípravek Ferrlecit smí být tedy podán kojícím pouze po předchozím pečlivém zvážení přínosů a rizik.
Fertilita Nebyly provedeny studie zkoumající vliv přípravku Ferrlecit na fertilitu.