Údaje o drogách nie sú k dispozícii vo vybratom jazyku, zobrazí sa pôvodný text
Diazepam desitin
Akutní toxicita Viz bod 4. Chronická toxicita Vyšetření na různých druzích laboratorních zvířat neprokázalo žádné změny, vyvolané podávanou látkou.
Mutagenní a kancerogenní potenciál Dlouhodobé studie na zvířatech, zkoumající tumorogenní potenciál diazepamu, nebyly dosud předloženy. V některých studiích jsou uváděny odkazy na mutagenní potenciál diazepamu ve vysokých koncentracích, které ovšem vysoce překračují běžné terapeutické dávkování.
Reprodukční toxicita U lidí se jeví riziko malformací při podávání terapeutických dávek benzodiazepinů jako nepatrné. Existují však některé epidemiologické studie, poskytující důkazy pro zvýšené riziko výskytu rozštěpových vad. Byly rovněž předloženy zprávy o případech vývojových vad a mentální retardaci u dětí, které byly prenatálně exponovány předávkování a intoxikaci benzodiazepiny (viz bod 4.6).
Výsledky experimentálních studií na zvířatech U myší vedla prenatální expozice diazepamem k výskytu rozštěpů patra. U křečků se při velmi vysokých prenatálních dávkách diazepamu projevily kromě rozštěpů také výhřezy mozku a vývojové malformace končetin. U potkanů a primátů nebyl zjištěn teratogenní účinek. Experimenty na zvířatech však prokazují následné poruchy chování u dlouho exponovaných zvířecích samic. U myší se projevily po 1 až 6týdenním podávání diazepamu anomálie hlaviček spermií.