Информация о препарате недоступна на выбранном языке, отображается исходный текст
Vellofent
Těhotenství O použití fentanylu u těhotných žen nejsou k dispozici příslušné údaje. Studie na zvířatech prokázaly reprodukční toxicitu (viz bod 5.3). Potenciální riziko pro člověka není známé. Vellofent nemá být podáván v těhotenství, pokud to není nezbytně nutné. Po dlouhodobém podávání může fentanyl způsobovat abstinenční příznaky u novorozenců. Nedoporučuje se podávat fentanyl na začátku porodu a během něj (včetně císařského řezu), protože fentanyl prochází placentou a může u plodu nebo u novorozence vyvolat respirační depresi. Pokud je přípravek Vellofent podáván, má být pro dítě snadno dostupné antidotum.
Kojení Fentanyl přechází do mateřského mléka a u kojeného dítěte může působit sedativně nebo vyvolat respirační depresi. Kojící ženy nemají fentanyl užívat a kojení se má znovu zahájit nejdříve za 5 dní po posledním podání fentanylu.
Свободно доступный некоммерческий проект для целей сопоставления лекарственных препаратов на уровне взаимодействия, побочных эффектов, а также цен на лекарства и их альтернатив