Информация о препарате недоступна на выбранном языке, отображается исходный текст
Sumatriptan aurovitas
Studie u zdravých dospělých ukazují, že sumatriptan neinteraguje s propranololem, flunarizinem, pizotifenem nebo alkoholem.
K dispozici jsou pouze omezené údaje o interakcích s přípravky obsahujícími ergotamin nebo jiné triptany/agonisty 5-HT1 receptoru. Teoreticky může dojít ke zvýšenému riziku koronárního vazospazmu, a proto je souběžné podávání kontraindikováno (viz bod 4.3).
Časový interval, který má uplynout mezi podáním sumatriptanu a přípravků obsahujících ergotamin nebo jiných triptanů/agonistů 5-HT1 receptoru, není znám. To závisí jak na dávce, tak i na typu použitého přípravku. Účinky mohou být aditivní. Doporučuje se tedy po užití přípravku obsahujícího ergotamin nebo jiné triptany/agonisty 5-HT1 receptoru počkat s podáním sumatriptanu alespoň 24 hodin. Naopak
po podání sumatriptanu se doporučuje počkat alespoň 6 hodin před podáním přípravků obsahujících ergotamin a alespoň 24 hodin před podáním jiných triptanů/agonistů 5-HT1 receptoru.
Může dojít k vzájemné interakci mezi sumatriptanem a inhibitory monoaminooxidázy (IMAO), a proto je souběžné podávání kontraindikováno (viz bod 4.3).
Po uvedení sumatriptanu na trh byl u pacientů užívajících souběžně SSRI a sumatriptan ve vzácných případech pozorován serotoninový syndrom (včetně změněného duševního stavu, autonomní nestability a neuromuskulárních poruch). Serotoninový syndrom byl také hlášen po souběžné léčbě triptanů a SNRI (viz bod 4.4).
Свободно доступный некоммерческий проект для целей сопоставления лекарственных препаратов на уровне взаимодействия, побочных эффектов, а также цен на лекарства и их альтернатив