Информация о препарате недоступна на выбранном языке, отображается исходный текст
Paracetamol noridem
Těhotenství: Klinické zkušenosti s intravenózním podáváním paracetamolu jsou omezené. Epidemiologické údaje z použití perorálních terapeutických dávek paracetamolu však nenaznačují žádné nežádoucí účinky na průběh těhotenství ani na zdraví plodu/novorozence.
Prospektivní údaje neprokázaly zvýšené riziko výskytu malformací po předávkování v průběhu těhotenství.
Reprodukční studie s intravenózní formou paracetamolu nebyly u zvířat provedeny. Studie hodnotící podávání paracetamolu perorální cestou však neprokázaly žádné malformační ani fetotoxické účinky.
Paracetamol Noridem by však měl být používán během těhotenství pouze po pečlivém posouzení přínosů a rizik léčby. V takovém případě je nutné striktně dodržovat doporučené dávkování a délku léčby.
Kojení: Po perorálním podání přechází paracetamol v malém množství do mateřského mléka. U kojených dětí nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky, a proto lze kojícím matkám přípravek Paracetamol Noridem podat.
Свободно доступный некоммерческий проект для целей сопоставления лекарственных препаратов на уровне взаимодействия, побочных эффектов, а также цен на лекарства и их альтернатив