FASTUM (25MG/G Gel) -


 
Информация о препарате недоступна на выбранном языке, отображается исходный текст

Fastum -


общий: ketoprofen
Активное вещество: KETOPROFEN
альтернативы: Keplat, Ketonal 5% krém, Prontoflex, Prontoflex 10%
Группа ATC: M02AA10 - ketoprofen
Содержание активного вещества: 25MG/G
формы: Gel
Balení: Metering pump
Obsah balení: 100G+DÁVKOVAČ
Způsob podání: prodej na lékařský předpis


Fastum

Jeden gram gelu obsahuje 25 mg ketoprofenu. Pomocné látky se známým účinkem: citral, citronellol, kumarin, farnesol, geraniol, limonen d-forma a linalol. Jeden gram gelu obsahuje 307 mg ethanolu. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. GelPopis přípravku: bezbarvý, průsvitný...Больше

Fastum

Dávkování Dospělí: Fastum má být topicky aplikován na postižené místo 1–3krát denně. Po aplikaci gelu je nutné důkladné umytí rukou. Starší pacienti: Není žádné zvláštní doporučení. Pacienti s poruchou funkce ledvin: Ačkoliv je systémový účinek spojený s topickou aplikací gelu minimální, u pacientů se závažnou poruchou funkce ledvin by se měl přípravek používat s opatrností....Больше

Fastum

Ketoprofen je kontraindikován v následujících případech: - hypersensitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku uvedenou v bodě 6.1 - anamnéza hypersensitivní reakce jako například příznaky bronchiálního astmatu nebo alergické rýmy po podání ketoprofenu, fenofibrátu, kyseliny tiaprofenové, acetylsalicylové kyseliny nebo jiných nesteroidních antirevmatik....Больше

Fastum

Fastum je indikován k lokální léčbě bolesti revmatického nebo traumatického původu s postižením osteoartikulárního nebo muskulárního systému jako je zhmoždění, podvrtnutí, natažení svalů, ztuhnutí šíje, lumbago. Přípravek je určen dospělým a dospívajícím od...Больше

Fastum

Interakce nejsou pravděpodobné, protože koncentrace v séru je po lokálním použití nízká. Nicméně je vhodné pečlivě sledovat pacienty, kteří jsou léčeni kumarinovými antikoagulancii....Больше

Fastum

dětí a dospívajících mladších 15 let. Délka léčby se řídí podle druhu, závažnosti a průběhu onemocnění. Léčba obvykle netrvá déle než dnů. Způsob podáníPři každé aplikaci naneste 5–10 cm gelu (100–200 mg ketoprofenu). Potřebné množství léčivého přípravku a četnost aplikací závisí na velikosti ošetřované plochy a závažnosti postižení. Aplikace gelu se provádí formou...Больше

Fastum

4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití Pacienti s poruchou funkce srdce, jater nebo ledvin mají přípravek užívat s opatrností: byly hlášeny ojedinělé případy systémových nežádoucích účinků spočívající v postižení ledvin. Lokální použití velkého množství přípravku by mohlo způsobit systémové účinky, např. přecitlivělost nebo astma. Gel se nesmí aplikovat pod neprodyšné...Больше

Fastum

Pacienti s poruchou funkce srdce, jater nebo ledvin mají přípravek užívat s opatrností: byly hlášeny ojedinělé případy systémových nežádoucích účinků spočívající v postižení ledvin. Lokální použití velkého množství přípravku by mohlo způsobit systémové účinky, např. přecitlivělost nebo astma. Gel se nesmí aplikovat pod neprodyšné obvazy. Gel nesmí přijít do kontaktu se sliznicemi...Больше

Fastum

Fastum nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat...Больше

Fastum

Hlášeny byly lokalizované kožní reakce, které by se mohly následně rozšířit i mimo místo aplikace. Případy závažnějších reakcí, např. bulózního nebo flyktenulózního ekzému, které se mohou rozšířit nebo generalizovat, se vyskytly vzácně. Ostatní systémové účinky NSAID: závisí na transdermálním průchodu léčivé látky a tedy na množství aplikovaného gelu, na léčené oblasti,...Больше

Fastum

Předávkování není u topické aplikace pravděpodobné. Pokud je gel náhodně požit, může způsobit systémové nežádoucí účinky závisející na požitém množství. Pokud se nežádoucí účinky objeví, léčba má být symptomatická a podpůrná v souladu s léčbou předávkování perorálními antiflogistiky....Больше

Fastum

Farmakoterapeutická skupina: nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci ATC kód: M02AAVzhledem ke vhodným pomocným látkám prochází ketoprofen do zánětlivé oblasti přes pokožku, což umožňuje lokální léčbu bolestivých onemocnění kloubů, šlach, vazů a svalů. Ketoprofen je inhibitorem obou drah, cyklooxygenázy i lipooxygenázy. Inhibice syntézy prostaglandinů je zodpovědná...Больше

Fastum

Perkutánní systémová absorpce je velmi nízká. Po aplikaci 50–150 mg ketoprofenu na kůži byla za 8 hodin dosažena plazmatická koncentrace léčivé látky 0,08–0,15 g/ml. Po perorálním podání jednotlivé dávky je maximální koncentrace v plasmě dosaženo za 2 hodiny. Plazmatický poločas ketoprofenu se pohybuje v rozmezí 1–3 hodin; ketoprofen se váže na plazmatické proteiny z 60–90 %. Eliminace...Больше

Fastum

Teratogenita a embryotoxicita nebyla prokázána u myší ani potkanů. U králíků byla zaznamenána mírná embryotoxicita pravděpodobně spojená s toxicitou pro samici. V preklinických a klinických studiích ketoprofenu nebyly pozorovány žádné závažné nežádoucí účinky, i když byly popsány neověřené případy systémových nežádoucích účinků....Больше

Fastum

6.1 Seznam pomocných látek Čištěná voda, ethanol, trolamin, karbomer, aroma květu citroníku pomerančového hořkého (obsahující citral, citronellol, farnesol, geraniol, limonen d-forma a linalol), aroma levandule hybridní (obsahující kumarin, geraniol, limonen d-forma a linalol). 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti Tuba: 5 let Dávkovač: 3 roky Po prvním otevření: 6 měsíců...Больше

Fastum

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU Krabička 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Fastum 25 mg/g gel ketoprofen 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jeden gram gelu obsahuje 25 mg ketoprofenu. 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK Pomocné látky: čištěná voda, ethanol, trolamin, karbomer, citral, citronellol, kumarin, farnesol, geraniol, limonen d-forma a linalol. Tento léčivý přípravek obsahuje alergenní...Больше

Fastum

...Больше

Fastum

Fastum

Выбор продуктов в нашем предложении из нашей аптеки
 
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
499 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
275 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
125 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
1 290 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
619 CZK
 
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
269 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
229 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
229 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
99 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
99 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
139 CZK
 
В наличии | Доставка из 79 CZK
275 CZK

О проекте

Свободно доступный некоммерческий проект для целей сопоставления лекарственных препаратов на уровне взаимодействия, побочных эффектов, а также цен на лекарства и их альтернатив

Языки

Czech English Slovak

Больше информации