Detaliile despre medicamente nu sunt disponibile în limba selectată, iar textul original este afișat
Technescan pyp
Distribuce Po intravenózní injekci cínatých solí dochází k "sycení" erytrocytů cínatými ionty. Po následné injekci technecistanu-(99mTc) sodného dochází k akumulaci a retenci technecistanu-(99mTc) sodného v plexus choroidalis a erytrocytech. Intravenózní aplikace 10 - 20 g cínatých iontů/kg tělesné hmotnosti (ve formě pyrofosfátu cínatého) a injekce 370 - 740 MBq technecistanu sodného po 30 minutách umožní účinné označení krevního poolu.
Vychytávání orgány Za běžných okolností technecistanový ion volně difunduje do erytrocytů a ven. Jsou-li erytrocyty nasyceny předem cínatými ionty, technecistan-(99mTc) sodný je uvnitř buňky zredukován a zůstává navázán na globinové řetězce. Mechanismus vazby technecistanu na erytrocyty obsahující cín není přesně znám. Nicméně 20 % aplikovaného technecistanu prochází do buňky a váže se na beta řetězce globinu, zatímco 70 – 80 % technecistanu pravděpodobně zůstává v cytoplazmě nebo na membráně erytrocytu. Sníží-li se povrchový náboj erytrocytu, dojde ke snížení účinnosti značení na 20 %.
Eliminace Technecistan-(99mTc) sodný pro značení erytrocytů in vivo je nejvhodnější aplikovat za 20 – 30 minut po podání pyrofosfátu. Za 10 a za 100 minut po aplikaci je v krevním oběhu přítomno 77 ± 15 % resp. 71 ± 14 % podané aktivity. Procento aktivity zůstává přibližně stejné po dobu 2 hodin po aplikaci pouze s poklesem okolo 6 %.
Poločas Označené erytrocyty je možné v krevním oběhu zaznamenat až do 8 dnů po vyšetření. Tento efekt není patrný do množství 0,02 mg cínu/kg tělesné hmotnosti. Erytrocyty denaturované teplem jsou vychytávány dření sleziny. Technecium-99m má poločas rozpadu 6 hodin.
Un proiect necomercial disponibil în mod liber în scopul comparării medicamentelor laice la nivelul interacțiunilor, al efectelor secundare, precum și al prețurilor la medicamente și al alternativelor acestora