Detaliile despre medicamente nu sunt disponibile în limba selectată, iar textul original este afișat
Sulpirol 50
Při hodnocení předávkování a intoxikace je třeba uvažovat o možnosti intoxikace více látkami. Nejsou k dispozici údaje ohledně závažných komplikací v důsledku předávkování sulpiridem. Toxické dávkové rozmezí u člověka popsané v literatuře činí 1 – 16 g sulpiridu. V literatuře byly hlášeny následující, na dávce závislé klinické symptomy intoxikace: Po užití jednorázové dávky 1 – 3 g sulpiridu se vyskytl neklid, zhoršení vědomí a extrapyramidové symptomy, dávky 3 – 7 g mohou zesílit agitovanost, zmatenost a extrapyramidové poruchy (viz bod 4.8). Dávky vyšší než 7 g sulpiridu mohou navíc přivodit kóma a hypotenzi.
Terapeutická opatření Neexistuje žádné specifické antidotum. Léčba je pouze symptomatická. U akutního předávkování se doporučuje výplach žaludku. Podání emetik se nedoporučuje. Sulpirid se pouze částečně dialyzuje z krve. Pokud se rozvinou závažné extrapyramidové motorické poruchy ve formě hyper- či dyskinetického syndromu, měla by být podána anticholinergika (např. biperiden). Pacient musí být umístěn na jednotce intenzivní péče a pečlivě sledován (kardiovaskulární a respirační funkce kvůli riziku prodloužení intervalu QT a následné fibrilace komor). V závislosti na klinickém toxikologickém profilu může být zapotřebí sledovat funkci jater a ledvin. Vhodná může být forsírovaná diuréza alkalizujícími infuzními roztoky.
Un proiect necomercial disponibil în mod liber în scopul comparării medicamentelor laice la nivelul interacțiunilor, al efectelor secundare, precum și al prețurilor la medicamente și al alternativelor acestora