Detaliile despre medicamente nu sunt disponibile în limba selectată, iar textul original este afișat
Prosulpin
Preklinické studie akutní a chronické toxicity a studie stanovující genotoxicitu sulpiridu neprokázaly žádné zvláštní riziko pro člověka.
Uvolňování prolaktinu je při podání sulpiridu zvýšené, což je příčinou vývoje nádorů prsu v preklinických studiích kancerogenity. U člověka může hyperprolaktinemie představovat horší prognózu pro existující nádor prsu, nicméně význam tumorigeneze závislé na prolaktinu je nejasný.
V pokusech na kancerogenitu u potkanů Wistar bylo při podávání sulpiridu pozorováno na dávce závislé zvýšení tumorových buněk v pankreatických ostrůvcích. Přímý účinek sulpiridu na množení buněk
ostrůvků je však možné vyloučit. Tento růst nádoru je fenomén specifický pro daný druh potkanů. V podobných experimentech s jinými druhy potkanů a myší nebylo nalezeno zvýšení výskytu nádorů pankreatu. Vzhledem k současnému stavu znalostí je význam tohoto zjištění považován u člověka za irelevantní.
Reprodukční studie s perorálním a subkutánním podáním sulpiridu byly provedeny na myších, potkaních a králičích modelech. U potkanů byla negativně ovlivněna fertilita a reprodukční chování v závislosti na dávce, a to od dávky 40 mg/kg. Účinek byl reverzibilní po 4 týdnech. Po perorálním podání dávky 640 mg/kg a subkutánním podání dávky od 80 mg/kg byl pozorován opožděný porod. Tyto účinky jsou spojeny s farmakologickým účinkem na sekreci prolaktinu. Při dávkách do mg/kg žádný ze tří druhů neprokázal embryotoxické nebo teratogenní účinky.
Un proiect necomercial disponibil în mod liber în scopul comparării medicamentelor laice la nivelul interacțiunilor, al efectelor secundare, precum și al prețurilor la medicamente și al alternativelor acestora