Detaliile despre medicamente nu sunt disponibile în limba selectată, iar textul original este afișat
Metamizol teva
Těhotenství
K dispozici jsou pouze omezené údaje o podávání metamizolu těhotným ženám.
Na základě zveřejněných údajů o užívání metamizolu u těhotných žen během prvního trimestru (n = 568) nebyl zjištěn žádný důkaz teratogenních nebo embryotoxických účinků. Ve vybraných případech by jednorázové podání metamizolu během prvního a druhého trimestru mohlo být přijatelné, pokud neexistují jiné možnosti léčby. Nicméně obecně se užívání metamizolu během prvního a druhého trimestru nedoporučuje. Užívání během třetího trimestru je spojeno s fetotoxicitou (zhoršení funkce ledvin a konstrikcí duktus arteriosus), a proto je použití metamizolu kontraindikováno během třetího trimestru těhotenství (viz bod 4.3). V případě neúmyslného užití metamizolu během třetího trimestru má být plodová voda a ductus arteriosus kontrolovány pomocí ultrazvuku a echokardiografie. Ačkoliv je matamizol pouze slabým inhibitorem prostaglandinů, nelze vyloučit případné perinatální komplikace způsobené sníženou agregací trombocytů u matky a dítěte.
Metamizol prostupuje placentou.
U zvířat metamizol vyvolal reprodukční toxicitu, avšak bez teratogenity (viz bod 5.3).
Kojení
Produkty látkové přeměny metamizolu jsou vylučovány do mateřského mléka ve velkém množství a riziko pro kojené dítě nelze vyloučit. Zvláště je třeba se vyhnout opakovanému užití metamizolu během kojení. V případě jednorázového podání metamizolu se doporučuje, aby matky shromažďovaly a likvidovaly mateřské mléko nejméně 48 hodin po podání dávky.
Un proiect necomercial disponibil în mod liber în scopul comparării medicamentelor laice la nivelul interacțiunilor, al efectelor secundare, precum și al prețurilor la medicamente și al alternativelor acestora