Narkotikainformasjon er ikke tilgjengelig på det valgte språket, den opprinnelige teksten vises
Herpesin 200
2/8
Dávkování Léčbu je nutno zahájit co nejdříve po výskytu prvních příznaků onemocnění. Při předepsané dávce 200 mg přípravku se užívá 1 tableta Herpesinu 200 mg, při dávkování 400 mg se užívá 1 tableta Herpesinu 400 mg nebo 2 tablety Herpesinu 200 mg, při dávkování 800 mg se užívají 2 tablety Herpesinu 400 mg nebo 4 tablety Herpesinu 200 mg.
Léčba infekcí herpes simplex u dospělých. U infekcí virem herpes simplex se podává 200 mg přípravku Herpesin pětkrát denně ve čtyřhodinových intervalech s vynecháním jedné noční dávky. Přípravek se užívá po dobu pěti dnů, u těžce probíhající infekce může být léčba prodloužena. U pacientů s výraznou změnou imunitní reakce (např. po transplantaci kostní dřeně) nebo u pacientů s poruchou střevního vstřebávání může být dávka zdvojnásobena na 400 mg pětkrát denně, anebo může být nahrazena intravenózním podáním.
Prevence infekcí herpes simplex u dospělých. Recidivám infekce virem herpes simplex lze u pacientů s normální imunitní odpovědí zabránit podáním 200 mg přípravku Herpesin čtyřikrát denně v šestihodinových intervalech, případně postačí dávka 400 mg dvakrát denně ve dvanáctihodinových intervalech. Dávku je možné postupně snížit na 200 mg třikrát denně v osmihodinových intervalech. Toto preventivní podávání se přerušuje po 6 až 12 měsících, pozorují se změny průběhu onemocnění a zhodnotí se potřeba další léčby. K prevenci infekce virem herpes simplex u pacientů se změnami imunitní reakce se podává 200 mg přípravku čtyřikrát denně v šestihodinových intervalech. U osob s výrazným snížením imunitní reakce nebo u pacientů s poruchou střevního vstřebávání může být dávka zdvojnásobena na 400 mg čtyřikrát denně nebo nahrazena intravenózním podáním. Podává se po dobu trvání infekčního rizika.
Léčba infekce vyvolané virem herpes zoster. Při infekce virem herpes zoster se podává 800 mg přípravku Herpesin pětkrát denně ve čtyřhodinových intervalech s vynecháním jedné noční dávky po dobu sedmi dní. Léčení je nezbytné zahájit před vytvořením krust.
Pediatrická populace Léčba a profylaxe infekcí z působených virem herpes simplex u imunokompromi tovaných pacientů: U dětí od dvou let je dávkování stejné jako u dospělých pacientů, dětem do dvou let podáváme polovinu dávky určené pro dospělé pacienty.
Léčba infekcí vyvolaných virem varicella zoster Děti od 6 let: 800 mg acikloviru 4x denně. - 5 let: 400 mg acikloviru 4x denně. Děti do 2 let: 200 mg acikloviru 4x denně. Léčba má trvat pět dní. Přesnou dávku lze stanovit jako 20 mg acikloviru na 1 kg tělesné hmotnosti (dávka nesmí přesáhnout 800 mg) podávaných 4x denně.
Starší pacienti U starších pacientů je třeba brát v potaz možnou přítomnost poškození funkce ledvin a je třeba odpovídajícím způsobem upravit dávkování (viz níže „Dávkování u pacientů s 3/8 poruchou funkce ledvin“). U starších pacientů na vysokých perorálních dávkách přípravku Herpesin musí být zajištěna dostatečná hydratace.
Dávkování u pacientů s nedostatečnou funkcí ledvin. Při podávání přípravku Herpesin pacientům se sníženou funkcí ledvin je doporučena opatrnost. Musí být zajištěna dostatečná hydratace.
U pacientů s infekcí herpes simplex s vážným poškozením funkce ledvin (clearance kreatininu méně než 10 ml/minutu) se obvykle upravuje dávka na 200 mg acikloviru dvakrát denně ve dvanáctihodinových intervalech.
Při léčbě pásového oparu u pacientů s výrazným snížením imunitní reakce a s těžkou poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu méně než 10 ml/minutu) je obvykle doporučována dávka až mg dvakrát denně ve dvanáctihodinových intervalech. U pacientů se středně těžkou poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu v rozmezí 10-25 ml/minutu) je vhodná dávka 800 mg třikrát denně v osmihodinových intervalech. U pacientů s poruchou funkce ledvin je nutné upravit dávkování s cílem vyvarovat se kumulaci acikloviru v těle.
Tablety přípravku Herpesin se užívají s jídlem a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny - zvláště u starších pacientů.
Et fritt tilgjengelig ikke-kommersielt prosjekt med det formål å sammenligne legemiddelbruk på nivå av interaksjoner, bivirkninger samt narkotikapriser og deres alternativer