Butiran dadah tidak tersedia dalam bahasa yang dipilih, teks asal dipaparkan
Bisocard
Vzhledem k nedostatečné zkušenosti s podáváním bisoprolol-fumarátu dětem se užití přípravku Bisocard u dětí nedoporučuje.
Způsob podání: Tablety přípravku Bisocard se podávají ráno s jídlem nebo nalačno. Tablety se polykají celé, nerozkousané a zapíjejí se tekutinou.
4.3 Kontraindikace
- hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1; - akutní srdeční selhání nebo probíhající srdeční dekompenzace vyžadující i.v. inotropní terapii; - kardiogenní šok; - AV blok druhého nebo třetího stupně (bez pacemakeru); - sick sinus syndrom; - sino-atriální blokáda; - bradykardie (s méně než 50 tepů/min před zahájením léčby); - hypotenze (systolický tlak nižší než 100 mmHg); - těžké bronchiální astma nebo těžké chronické obstrukční onemocnění plic; - těžké formy periferního arteriálního okluzívního onemocnění nebo Raynaudova syndromu; - neléčený feochromocytom (viz bod 4.4); - metabolická acidóza.
4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Zvláště u pacientů s ischemickou chorobou srdeční nesmí být ukončení léčby provedeno náhle, pokud to není jasně indikováno. Při náhlém přerušení léčby existuje zvýšené riziko přechodného zhoršení onemocnění (viz bod 4.2). Bisoprolol-fumarát se musí podávat opatrně u pacientů s hypertenzí nebo anginou pectoris a chronickým srdečním selháním. Zvláštní opatrnosti je třeba při podávání přípravku Bisocard u pacientů: - s diabetes mellitus s velkým kolísáním hladiny cukru v krvi. Bisoprolol-fumarát může maskovat příznaky hypoglykemie (např. tachykardie, palpitace nebo pocení); - s přísnou dietou; - s alergií v anamnéze nebo při probíhající desenzibilizační terapii. Podobně jako jiné betablokátory může i bisoprolol-fumarát zvýšit jak sensitivitu vůči alergenům tak závažnost alergických reakcí. Podávání adrenalinu nemusí mít vždy očekávaný terapeutický účinek; - s AV blokádou 1. stupně; - s Prinzmetalovou anginou; - s poruchou periferního oběhu. Zesílené příznaky se mohou objevit především na počátku léčby; - s lupénkou nebo s lupénkou v anamnéze. Betablokátory včetně bisoprolol-fumarátu se mají podávat pouze po důkladném zvážení poměru rizika k prospěšnosti léčby; - s hyperthyroidismem. Bisoprolol-fumarát může zastírat příznaky tyreotoxikózy; - s feocytochromem (viz bod 4.3). Bisoprolol-fumarát se nesmí podávat dříve než po blokádě alfa- adrenergních receptorů;
- s bronchiálním astmatem nebo obstrukčním onemocněním dýchacích cest. U těchto pacientů nemá být současně podávána bronchodilatační léčba. Ojediněle se může objevit zvýšení rezistence dýchacích cest a proto může být nezbytné dávky beta2-adrenomimetik zvýšit.
U pacientů podstupujících výkon v celkové anestézii musí být anesteziolog informován o beta- blokádě. Pokud je nutné betablokátor před anestézií vysadit, je třeba to provádět postupně a ukončit hodin před anestézií.
Přípravek Bisocard obsahuje laktózu. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktózy, úplným nedostatkem laktázy nebo malabsorbcí glukózy a galaktózy nemají tento přípravek užívat.
Přípravek Bisocard obsahuje sodík. Tento léčivý přípravek obsahuje méně než 1 mmol (23 mg) sodíku v jedné tabletě, to znamená, že je v podstatě „bez sodíku“.