Sīkāka informācija par zālēm nav pieejama izvēlētajā valodā, tiek parādīts oriģinālais teksts
Granupas
Lehká až středně těžká porucha funkce ledvin Vzhledem k tomu, že se metabolity kyseliny aminosalicylové vylučují z velké části glomerulární filtrací, je třeba zvýšené opatrnosti u pacientů s lehkou až středně těžkou poruchou funkce ledvin také bod 4.3 Žaludeční vřed
U pacientů s peptickým vředem se má kyselina aminosalicylová používat s opatrností.
Porucha funkce jater U pacientů s poruchou funkce jater se má kyselina aminosalicylová používat s opatrností.
Hepatální toxicita
Kyselina aminosalicylová může vyvolat hepatitidu. První symptomy se obvykle objeví do tří měsíců od zahájení terapie, přičemž nejčastějším nežádoucím účinkem je vyrážka a poté horečka a mnohem méně často se vyskytují gastrointestinální poruchy, jako jsou anorexie, nauzea nebo průjem. V takovém případě je třeba léčbu okamžitě zastavit.
Hypersenzitivita
Pacient musí být v průběhu prvních tří měsíců léčby pečlivě sledován a léčba musí být okamžitě přerušena při prvních známkách vyrážky, horečky nebo dalších varovných známkách intolerance. Úprava dávkování k desenzibilizaci viz bod 4.2.
Hypotyreóza u pacientů se současnou infekcí HIV Kyselina aminosalicylová může souviset se zvýšeným rizikem hypotyreózy u pacientů se současnou infekcí HIV. Funkce štítné žlázy má být u pacientů se současnou infekcí HIV monitorována před zahájením léčby a pravidelně během léčby, zvláště pokud je podávána kyselina aminosalicylová současně s ethionamidem/protionamidem.
Pacienty je třeba poučit, že ve stolici mohou být vidět zbytky granulí.