Frekvence nežádoucích účinků jsou definovány takto: Velmi časté (≥1/10), časté (≥1/100 až <1/10), méně časté (≥1/1 000 až <1/100), vzácné (≥1/10 000 až <1/1 000), velmi vzácné (<1/10 000) a není známo (z dostupných údajů nelze určit).
Poruchy nervového systému Není známo (z dostupných údajů nelze určit)
Mozkový záchvatPoruchy imunitního systému Vzácné až velmi vzácné (˂1/1 000) Anafylaktoidní reakce, například kopřivka, otoky víček a kašel Hlášeno u 15 dnů starého dítěte. Příčinná souvislost nebyla zjištěna.
Vystavení ionizujícímu záření je spojeno se vznikem rakoviny a s možným rozvojem dědičných vad. Při diagnostických vyšetřeních v nukleární medicíně současné důkazy naznačují, že se tyto nežádoucí účinky vyskytují s nízkou frekvencí vzhledem k nízkým radiačním dávkám.
U většiny diagnostických vyšetření metodami nukleární medicíny je aplikovaná radiační dávka (efektivní dávkový ekvivalent, EDE) nižší než 20 mSv. Za některých klinických okolností mohou být odůvodněny vyšší dávky. Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10 webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek