Těhotenství Systémová expozice zanamiviru je po inhalačním podání nízká; o přestupu placentou u člověka však nejsou dostupné žádné informace. Existuje omezené množství údajů (z méně než 300 těhotenství) o používání zanamiviru těhotnými ženami. Studie na zvířatech nenaznačují přímý nebo nepřímý škodlivý účinek s ohledem na reprodukční toxicitu (viz bod 5.3).
Jako preventivní opatření se upřednostňuje vyhnout se používání přípravku Relenza během těhotenství, pokud klinický stav ženy je takový, že potenciální přínos pro matku významně nepřevažuje riziko pro plod.
Kojení Systémová expozice zanamiviru je po inhalačním podání nízká; o vylučování zanamiviru do mateřského mléka však nejsou dostupné žádné informace. Riziko pro kojené dítě nelze vyloučit. Na základě přínosu kojení pro dítě a přínosu léčby pro matku je nutno rozhodnout, zda ukončit kojení nebo ukončit léčbu/zdržet se léčby přípravkem Relenza.
Fertilita Studie na zvířatech neukazují na klinicky významný účinek zanamiviru na mužskou nebo ženskou plodnost (viz bod 5.3).