Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Je důležité, abyste věděl(a), jaké nežádoucí účinky se mohou objevit. Jestliže zaznamenáte některý z následujících závažných nežádoucích účinků, přestaňte přípravek Twicor užívat a vyhledejte ihned lékaře lékařskou péči:
Vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 1 000 osob):
Alergické reakce jako je otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla, což může způsobit dýchací obtíže a potíže s polykáním.
Neobvyklá svalová bolest, která trvá déle, než můžete čekat. Vzácně se tak může vyvinout potenciálně život ohrožující svalové poškození zvané rabdomyolýza, které způsobí nevolnost, horečku a poškození ledvin.
Neznámé (frekvenci nelze z dostupných dat odhadnout):
Vředy nebo puchýře na kůži, v ústech a na genitáliích. To mohou být příznaky Stevens-Johnsonova syndromu (život ohrožující alergická reakce, která postihuje kůži a sliznice).
Ostatní nežádoucí účinky
Časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10 osob)
Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 ze 100 osob)
Vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 1 000 osob)
Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10 000 osob)
Neznámé (frekvenci nelze z dostupných dat odhadnout)
Hlášení nežádoucích účinků Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10 webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek . Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
5.