Bezpečnost a účinnost vakcíny Supemtek u osob mladších 18 let nebyly dosud stanoveny.
Způsob podání
Pouze k intramuskulární injekci. Preferovaným místem injekce je deltový sval. Vakcína nesmí být aplikována intravaskulárně a nesmí se mísit s jinými vakcínami ve stejné injekční stříkačce.
Pokyny pro zacházení s vakcínou před podáním viz bod 6.6.
4.3 Kontraindikace
Hypersenzitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1 nebo kterékoli stopové reziduum, jako je oktoxinol 10.
4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Sledovatelnost Aby se zlepšila sledovatelnost biologických léčivých přípravků, má se přehledně zaznamenat název podaného přípravku a číslo šarže.
Hypersenzitivita Pro případ anafylaktického šoku po podání vakcíny má být vždy k dispozici odpovídající lékařská péče a dohled.
Interkurentní onemocnění U pacientů s akutním febrilním onemocněním má být vakcinace odložena, dokud horečka neustoupí.
Imunodeficience Protilátková odpověď u pacientů s endogenní nebo iatrogenní imunosupresí může být pro prevenci chřipky nedostatečná.
Trombocytopenie a poruchy koagulace Stejně jako všechny injekčně podávané vakcíny se i vakcína Supemtek musí podávat s opatrností osobám s trombocytopenií nebo krvácivými poruchami, protože po intramuskulárním podání se u nich může objevit krvácení.
Synkopa Po jakémkoli očkování, nebo dokonce i před ním, se může objevit synkopa jako psychogenní reakce na injekční jehlu. Ta může být doprovázena některými neurologickými příznaky, jako je přechodná porucha zraku, parestezie a tonicko-klonické pohyby končetin během zotavování. Mají se přijmout opatření k předcházení pádu a poranění a ke zvládnutí synkopy.
Ochrana Stejně jako u jiných vakcín nemusí očkování vakcínou Supemtek chránit všechny očkované.
Obsah sodíku Tento léčivý přípravek obsahuje méně než 1 mmol v podstatě „bez sodíku“.